Anasayfa / Alışveriş / Twitter’da yeni para kazanma devri mi başlıyor?

Twitter’da yeni para kazanma devri mi başlıyor?

Geçtiğimiz haftalarda Twitter Makaleleri özelliği ile ilgili birinci bilgiler ortaya çıkmıştı. Aksine mühendis Nima Owji, Twitter’daki Topluluklar ve Twitter Makaleleri özelliği hakkında birtakım ayrıntılar paylaştı.

Twitter, pandemi devrinde Clubhouse uygulamasına benzeyen Space’i faal etti. Kullanıcı etkileşimini artırmak isteyen şirket, argümana nazaran yeni özellikleriyle para kazanma imkanı sunacak.

Kullanıcılar, Twitter Makaleler özelliği ile para kazanabilecek

Topluluklar özelliğini tüm kullanıcılara sunduktan sonra, bu özelliği uygunlaştırmak için çalışmalara başladı. Sızdırılan bilgilere nazaran, topluluk yöneticilerine daha fazla yetki verilecek.

Yöneticiler, topluluk üyelerinin diğer insanları davet edip edemeyeceğini belirleyecek. Şirketin 3 farklı kullanıcı çeşidi sunacağı belirtiliyor. Şirketin üzerinde çalıştığı üyelik sistemleri ise şu biçimde;

  • Herkesin topluluğa katılabileceği ve üye davet edebileceği üyelik sistemi.
  • Üyelerin katılmak için istekte bulunacağı ve moderatör grubunun bu istekleri onaylayacağı üyelik sistemi. Bu üyelik sisteminde moderatörlerin davet ettiği şahıslar otomatik olarak onaylanacak.
  • Mevcut üyeler tarafından davet edilen şahısların otomatik olarak onaylanacağı üyelik sistemi.

Birinci olarak Jane Wong tarafından ortaya çıkarılan Twitter Makaleleri özelliği ile ilgili yeni ayrıntılar sızdırıldı. Owji, şimdi test basamağında olan makale düzenleyicisinde kalın, italik, altı çizili, üstü çizili ve kod betiği üzere metin tarzlarının yer alacağını belirtti.

Bir Twitter sözcüsü, şirketin yakında Twitter Makaleleri ile ilgili daha fazla detay paylaşacağını duyurdu. Paylaşılacak detaylarda kullanıcıların yeni özellik üzerinden para kazanabileceği bir sistemin yer alacağı varsayım ediliyor.

Twitter’da uzun metinlerin yer alması hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.