Anasayfa / Alışveriş / Twitter’da ‘paralı tweet’ periyodu resmen başladı!

Twitter’da ‘paralı tweet’ periyodu resmen başladı!

Twitter, bağış yoluyla gelir elde etmeyi sağlayan Harika Takip özelliğini kullanıma açtı. Muhteşem Takip sayesinde dilediğiniz bir içerik üreticinin hesabına abone oluyorsunuz. Akabinde sunduğu fiyatlı paylaşımlara erişim sağlayabiliyorsunuz. Profilinize de ‘süper takipçi’ ikonu yerleştiren Twitter, bu yolla sizi öbür kullanıcılardan ayırıyor.

Bağış sistemi toplumsal medya ve yayın platformlarının neredeyse hepsinde var. YouTube, Katıl özelliği sayesinde kanalların reklamlara ek olarak gelir elde etmelerine imkân verirken; yayıncılar tarafından sık kullanılan Twitch kuruluşundan beri bu formda çalışıyor. Öte yandan Instagram da misal bir özellik geliştiriyor.

Twitter, Üstün Takip abonelerine özel sekme ekledi

Twitter’da bir hesabı takip ettiğiniz vakit, şayet faal etmişse ‘Süper Takip Et’ butonu karşınıza çıkıyor. Bu butona tıkladıktan sonra tam ekran bilgilendirme kartı sizi karşılıyor. Burada, hesap sahibi tarafından yapılan bilgilendirme iletisine ek olarak Üstün Takip özelliğiyle alakalı bilmeniz gereken ayrıntıları okuyabiliyorsunuz.

Bir kişiyi Muhteşem Takip özelliğiyle takip ettiğiniz vakit, onun profilindeki ‘Süper Takip Tweetleri’ sekmesi erişiminize açılıyor. Burada, hesap sahibinin abonelere özel paylaştığı tweetlere ve fotoğraf/videolara ulaşabiliyorsunuz. Ayrıyeten Twitter, olağan tweetler ile harika takip tweetlerini ayırt edebilmeniz için, ekranda küçük bir bilgilendirme iletisi da gösteriyor.

Retweetlediğiniz tweetleri, hesabın harika takipçileri görecek

Bir profilin Muhteşem Takip Tweetleri sekmesindeki paylaşımlarını retweetleyebilir ve alıntılayabilirsiniz. Lakin bunlar, sadece kelam konusu kişinin muhteşem takipçisi olan kullanıcılar tarafından görülebilecek.

Abone olmayanlar tweet alıntıla özelliğinde sizin yorumunuzu okuyabilecek, fakat ilgili harika takip tweetini görebilmek için içerik oluşturucuyu Muhteşem Takip etmeleri istenecek.

İçerik üretici olarak Harika Takip’i profilinizde faal etmek için en az 10 bin takipçiye sahip olmanız gerekiyor. Özelliğin fiyatı ise 2.99, 4.99 ve 9.99 Amerikan doları ortasında değişiklik gösteriyor. İsteyeceği fiyatı içerik oluşturucu şahsen belirliyor.

Bu ortada Twitter’da tek para kazanma sisteminin Harika Takip olmadığını belirtmekte yarar var. Şirket Bahşiş Kutusu ile kullanıcıların, sevdiği hesaplara bağış yapmalarına müsaade veriyor. Ayrıyeten Biletli Odalar sayesinde de fiyatlı Spaces (Sohbet Odaları) yayını açarak gelir elde edebiliyorsunuz. Spaces geçtiğimiz günlerde 1000 minimum takipçi hududunu kaldırdı ve tüm kullanıcıların erişimine açıldı.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: