Anasayfa / Alışveriş / Twitter’a Ramazan güncellemesi: Yeni ikonlar geliyor

Twitter’a Ramazan güncellemesi: Yeni ikonlar geliyor

Twitter, aylık bir abonelik fiyatıyla çalışan Blue hizmeti kapsamında yeni özel uygulama simgeleri geliştirmeye başladı. Blue’ya abone olan kullanıcılar, Twitter’ın klasik mavi-beyaz ikonundan sıkılmaları durumunda mor-beyaz, siyah-beyaz üzere birçok farklı alternatif ikon dizaynına geçiş yapabiliyor.

Twitter ek olarak belli devirlerle uyumlu olacak halde geliştirdiği özel uygulama simgelerini de sunuyor. Örneğin geçtiğimiz sene Ekim ayında, Cadılar Bayramı münasebetiyle hayalet görünümlü bir ikon kullanıma açılmıştı. Artık şirketin bu sene içinde yayınlayacağı yesyeni dönemlik uygulama simgeleri ortaya çıktı.

Twitter, Ramazan ayı temalı uygulama simgesi geliştiriyor

Taşınabilir uygulama sızıntılarıyla tanınan Alessandro Paluzzi, Twitter Blue hizmetine eklenecek yeni uygulama simgelerini paylaştı. Paluzzi’ye nazaran şirket dört yeni simge tasarlamış durumda ve bunlardan bir tanesi her yıl 30 gün oruç tutulan Ramazan ayını da kapsıyor. Bu sene Ramazan, 2 Nisan ile 2 Mayıs ortasına denk geliyor.

Avustralya ve Yeni Zelanda ismine savaş ve çatışmalarda hayatını kaybeden asker ve sivillerin anıldığı ulusal Anzak Günü için de özel simge geliştiren Twitter, birebir vakitte Hristiyanlıktaki en değerli bayramlardan Paskalya ile 2022 Beyzbol Ligi Sezonu’na özel ikonlarını da hazırlamış durumda.

Bu dört devrin tamamı Nisan ayında başlayacak. Hasebiyle Twitter, en geç önümüzdeki ay yeni uygulama simgelerini kullanıma sunacaktır. Fakat Blue hizmeti fiyatlı olduğundan, doğal olarak bu simgeleri seçmek için aşikâr bir fiyat ödemeniz gerekecek. Blue’nun şimdi Türkiye’de faal olmadığını da belirtelim.

Sizler Twitter’ın yeni uygulama simgelerini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.