Anasayfa / Alışveriş / Twitter, yeni bir görüntü içerik özelliğini test ediyor!

Twitter, yeni bir görüntü içerik özelliğini test ediyor!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Twitter, üzerinde çalıştığı özelliklerle kullanıcılarına daha âlâ tecrübe imkanı sağlamak istiyor. Son devirde görüntü içeriklerine odaklanan platform, geçtiğimiz aylarda görüntü içeriklerinde alt yazı seçeneğini faal hale getirmişti. Twitter, artık de diğer bir görüntü özelliği üzerinde çalışıyor.

Twitter’a “ayarlanabilir görüntü oynatma hızı” özelliği geliyor

Toplumsal medya platformu, internet dünyasıyla bir arada artan sürat tutkununa ayak uyduruyor. Twitter, görüntü içerik platformlarında beğenilerek kullanılan bir özelliği kendine uyarlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda platform, görüntülerde ayarlanabilir oynatma suratı özelliğini test etmeye başladı.

Özellik, makul Android aygıtlarda test edilmeye başlandı. Oynatma suratı, 0.25 ile 2 ortasında değişen ayarlanabilir seçenekler içeriyor. 0.25’lik artış ve 8 adet seçenekle gelecek olan özelliğin global bazda devam edip etmeyeceği şimdiden merak konusu.

Ayarlanabilir görüntü oynatma suratı özelliğini az sayıdaki belli kullanıcı test ediyor. Bu kullanıcılar, özelliği denemek için ekranın üst kısmında bir dişli simgesini kullanarak özelliği deneyebiliyorlar. Simge üzerinden Sürat seçeneklerini getirmek ve istediğinizi seçmek için basitçe dokunmak kâfi oluyor. Twitter, özelliği şu tabirlerle anlatıyor.

2x, 1x, 0,5x… artık görüntüler için oynatma suratında daha fazla seçeneği test ediyor.
 Android ve web’deki kimileriniz, görüntüleri ve sesli Tweetleri yavaşlatabilmeniz yahut hızlandırabilmeniz için ortalarından seçim yapabileceğiniz farklı oynatma suratlarına sahip olacaksınız.

sosy

Görüntülerde ayarlanabilir oynatma suratı seçeneği birçok platformda kullanılıyor. Faal olarak kullanılan bu özelliği Netflix ve YouTube üzere büyük kullanıcı sayısına ulaşan görüntü içerik platformlarının uzun vakittir sunuyor. YouTube, bu özelliği 2017 yılında kullanıcılarına sunmaya başlamıştı. Özelliğin kalıcı olup olmayacağını önümüzdeki günler belirleyecek.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.