Anasayfa / Alışveriş / Twitter, WordPress’e rakip oluyor

Twitter, WordPress’e rakip oluyor

140 karakter sonunu 2017’de 280’e çıkaran Twitter’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Kullanıcılar, Twitter Makaleleri özelliği sayesinde daha uzun metinler yazabilecek.

Twitter kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde Facebook’un rafa kaldırılan kripto para projesi hakkında açıklama yaptı. Diem projesinin vakit kaybı olduğunu belirten Dorsey, şirketi açık protokol kullanmadığı için eleştirdi. NFT avatar takviyesi ile gündeme gelen Twitter, bu defa farklı bir özellik ile karşımıza çıktı.

Twitter Makaleleri özelliği yakında kullanıcılara sunulacak

Bilakis mühendislik yaparak uygulamalardaki yenilikleri ortaya çıkaran Jane Wong, Twitter’ın uzun metinler için hazırladığı özelliği paylaştı. Wong tarafından paylaşılan ekran imgesinde “Bir Twitter Makalesi Oluştur” metni yer alıyor.

2020’de yazılan sıralı Tweetlerin sistemli bir formda görünmesine imkan sağlayan Threads özelliği faal edildi. Threads özelliği, her ne kadar uzun yazılar için uygun olsa da 280 karakter sonu nedeniyle birçok kişi tarafından eleştiriliyordu. Kullanıcıların şikayetlerini göz önünde bulunduran şirket, nihayet yeni özellik üzerine çalışmaya başladı.

Bir Twitter sözcüsü, şirketin yakında Twitter Makaleleri hakkında daha fazla detay paylaşacağını açıkladı. Analistler, şirketin Medium ve WordPress üzere platformlara rakip olmak için bu türlü bir özelliğe gereksinim duyduğunu belirtti.

Twitter’ın uzun yazı ile kullanıcıların gelir elde etmesini sağlayacağı iddia ediliyor. Geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunulan Üstün Takip özelliğine uzun yazıları fiyatlı olarak okuma seçeneği gelebilir.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: