Anasayfa / Alışveriş / Twitter Web tam boyutlu görsellere kavuştu

Twitter Web tam boyutlu görsellere kavuştu

Tanınan toplumsal medya uygulamalarından Twitter, geçtiğimiz günlerde Instagram ana sayfa tertibine benzeyen yeni bir görünüme sahip dizaynını kullanıma sundu. Bununla birlikte platform üzerinde NFT sergileyebileceğimiz bir alan üzerinde çalıştığını ve işe alım yaptığını duyurdu.

Bu gelişmelerin akabinde tarayıcı üzerinde de bir ekip tasarımsal değişikliklere gidecek olan şirket, bugün kendi platformu üzerinden yapmış olduğu paylaşımla Twitter Web de karşımıza çıkacak yenilikleri doğruladı.

Twitter Web için gelecek yeni güncellemenin ayrıntıları

Twitter‘ın fotoğrafları işlemede yaptığı değişiklikler, geçen yıl kullanıcılar ortasında çıkan otomatik kırpma tartışmasından kaynaklanıyor. Kimi kullanıcılar, platformun algoritmasının, siyah yüzler yerine beyazları tercih ettiğini ve bunun sonucunda fotoğraflarda beyaz yüzlerin ön plana çıkartıldığını tez etti.

Şirket, bu durumu incelediğini ve otomatik kırpma algoritmasının ön yargılı olmadığını söyledi. Lakin yeniden de her ihtimale karşı bu özelliğin devre dışı bırakılacağını duyurdu.

Hasebiyle yeni güncellemenin en önemli getirdiği şey, tam boyutlu görseller oldu. Geçmiş devirde hem iOS ve Android aygıtlar hem de tarayıcı üzerinden paylaşılan fotoğrafların sırf kırpılmış bir kısmı gözüküyordu. Ama gelecek devirde bu durum değişecek üzere duruyor.

Günümüzde teknolojik aygıtların, bilhassa de akıllı telefonların ekran boyutları 7 inç boyutuna dayanmış durumda. Münasebetiyle ana sayfalarımızda daha fazla içeriğe yer açabilmek için fotoğrafların boyutlarını kırpmak artık eskisi kadar gerekli bir süreç değil.

Twitter‘ın otomatik kırpma özelliği de her ne sebepten olursa olsun kaldırıldı. Bu durum da kullanıcılar tarafından olumlu karşılandı. Bu sebeple ilerleyen günlerde öbür platformlara da benzeri bir güncellemenin verilmesi bekleniyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz Twitter Web üzerinde yaşanan bu değişimi nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.