Anasayfa / Alışveriş / Twitter Spaces’in Clubhouse özelliği sonunda devrede

Twitter Spaces’in Clubhouse özelliği sonunda devrede

Twitter Spaces, rakibi Clubhouse’un özelliği için sonunda düğmeye bastı. Sesli sohbet odalarının hayatımıza girmesini sağlayan Clubhouse bu manada öncü bir uygulama. Twitter ise Spaces ile bu sesli sohbet odaları trendine ahenk sağladı. Bu noktada değerli muvaffakiyet kazanan Twitter Spaces artık de herkes için ses kayıt özelliği getiriyor.

Twitter Spaces Android ve İOS kullanıcıları için kayıt özelliği sundu

Clubhouse, rakibi Spaces’ten erken davrandı ve ses kayıt alma ve oynatma özelliğini Ekim ayında devreye aldı. Twitter Spaces ise kısa müddet evvel hem Android hem de iOS kullanıcıları için ses kayıt özelliği sundu. Aslında firma bir müddettir Spaces sesli sohbet odaları için kayıt alma özelliğini deniyor. Bugün ise artık tüm kullanıcılar bu özelliği kullanma imkanına sahip.

Twitter Spaces ses kayıt özelliği için öncelikle sesli sohbet odası oluşturmanız gerekiyor. Yani dinlediğiniz bir sesli sohbet odasını kayıt altına alma imkanınız yok. Buna rağmen içinde yer aldığınız sesli sohbet odasında bir ses kaydı alınıyorsa sesli sohbet odasının üst tarafında bir ikaz yer alacak.

Aslında Twitter, sesli sohbet odaları için ses kayıt özelliğini birinci olarak Ekim ayında yani Clubhouse ile birlikte denemeye başladı. Clubhouse bu özelliği kısa müddette devreye aldı. Lakin Twitter, şimdiye kadar denemeler yapmaya devam etti.

Twitter Spaces ses kayıt özelliği ile odayı açan kullanıcılar bu kayıtları otuz gün boyunca tüm kullanıcılara açık bir halde paylaşma imkanına da sahip.

Clubhouse ise eski popülaritesini kaybetmiş olsa da son olarak Linkedin‘de kendi sesli sohbet odalarını kurmaya karar verdi. Twitter Spaces ise son aylarda popülaritesi artırmaya başladı. Bilhassa kayıt alma özelliğinin birinci olarak içerik üreticileri için sunulması da bu manada değerli bir atılımdı. Toplumsal medya platformu daha evvel de, sohbet odaları üzerinden bilet satarak da gelir elde etmenin de yolunu açtı.

Clubhouse ise birinci başta davetiye ile girilmesi ve yalnızca iOS’a özel olması ile iPhone kullanıcıları için olmazsa olmaz uygulamalar ortasına girdi. Lakin uygulamaya Twitter Spaces üzere çetin bir rakip gelmesi ve Android atılımının gecikmesi, eski popülaritesinin azalmasına neden oldu. iPhone kullanıcıları içinde eski cazipliği kalmayan uygulama buna karşın hala kıymetli toplumsal medya uygulamaları ortasında.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.