Anasayfa / Alışveriş / Twitter Spaces yeni bir özelliğe kavuşuyor

Twitter Spaces yeni bir özelliğe kavuşuyor

Yalnızca davetiyeyle girilen ve birinci başta iOS platformlarında kullanılan sesli sohbet uygulaması; Clubhouse’un revaçta olması öbür toplumsal medya devlerinin dikkatini çekmişti. Birçok platform bu özelliğini sunarken; Twitter da Spaces ismiyle kullanıcılarının karşısına çıktı.

Geçtiğimiz aylarda Twitter, Takviye sayfasından yayınladığı açıklamada “Spaces tüm Android ve iOS kullanıcılarına sunulmaya başlandı” bilgisini paylaştı. Bugün ise Spaces yeni bir özelliğe kavuşuyor.

Twitter Spaces’e katılmak için artık hesap gerekmiyor

Spaces ile daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen Twitter, sohbete katılabilmek için hesap kaidesini ortadan kaldırdı. Artık toplantı sahipleri ve dinleyiciler bir Spaces yayınına ilişkin; iştirak ilişkisini gönderebilir ve hesabı olmayanlar oturum açmak zorunda kalmadan sohbeteweb üzerinden katılabilir.

Twitter, Spaces hesabında paylaştığı tweette: “Twitter kullanmayan arkadaşın var mı? Bu garip lakin artık Spaces’lara direkt temaslar paylaşabilirsiniz ve arkadaşlarınız oturum açmadan web üzerinden dinleyebilirler.” tabirlerine yer verdi.

Twitter’in bir başka yeniliği ise, kullanıcılar canlı yayınlara katılamadığı vakit ya da tekrar dinlemek istediğinde; şu anlık iOS’te bulunan kaydetme özelliği oldu. Toplantı sahipleri oturumlarını kaydederek, 30 gün boyunca sohbetin tekrar dinlenmesini ve paylaşımını sağlayabilecek.

Twitter Spaces’de nasıl oda açılır?

Twitter’ın yeni hizmeti Spaces, uygulamayı Türkçe olarak kullananlar için Sohbet Odası ismiyle kullanıma sunuldu. Sohbet Odası oluşturmak için yapmanız gereken uygulamayı iOS ve Android aygıtınızla açtıktan sonra, sağ alt köşede yer alan Tweet Ekle butonuna basılı tutmak ve mor renkli Sohbet Odası logosuna tıklamak olacak. Bu etapta odanıza bir isim verdikten sonra Tweet ile paylaş butonuna tıklayabilir ve sohbete başlayabilirsiniz.

Twitter yayın yapanlara nizamlı para ödeyecek

Twitter geçtiğimiz günlerde Twitter Spaces Spark Program ismini verdiği bir dayanak fonu duyurdu. Spaces platformu üzerinden nizamlı yayın yapanlara aylık olarak ödeme yapacağını belirtti. Programa katılmak için istenen koşulları ise şöyle sıraladı:

  • 18 yaş üzeri olmak
  • 5.000 ‘aktif takipçiye’ sahip olmak
  • ABD’de ikamet ediyor olmak
  • Haftada en az iki Spaces yayını yapıyor olmak

Programa uygun görülenler 2.500 dolarlık takviyeye ek olarak her ay 500 dolar Twitter’da reklam kredisi alacak. Bu fon şimdi Türkiye’de faal değil. Lakin ilerleyen periyotlarda ABD dışına çıkmasıyla bir arada ülkemize de sıçrayabilir.

Pekala sizler gelen bu yeni özellik hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: