Anasayfa / Alışveriş / Twitter Spaces için yesyeni bir özellik daha kapıda!

Twitter Spaces için yesyeni bir özellik daha kapıda!

Yaklaşık bir yıldır Clubhouse gibisi Twitter Spaces özelliği üzerinde geliştirmeler yapan Twitter, artık de platformu podcast gibisi bir bilhassa donatmaya hazırlanıyor. Ünlü toplumsal medya platformu, yayın sahiplerinin eski yayınları tweet olarak paylaşabilmesine ve kullanıcıların bu yayınları tekrardan dinleyebilmesine imkan sağlıyor.

Yayıncıların izlenmesini artırma imkanı tanıyacak bu özellik, tıpkı vakitte öteki toplumsal medya uygulamaları ile Twitter ortasındaki rekabeti de artıracak. Bilhassa podcast özelliğinin önde gelenlerinden Spotify bu platformlar ortasında. İşte Twitter’ın Spaces özelliği için getireceği yeni podcast formatının ayrıntıları…

Twitter Spaces yayınları podcast oluyor

Bugün prestiji ile Spaces’in resmi sayfası aracılığıyla bir gönderi yayınlayan Twitter, Spaces Recordings özelliği üzerinde bir müddettir çalışmaya devam ettiklerini ve bugünden itibaren yesyeni bir özelliği daha kullanıcıların beğenisine sunduklarını açıkladı. Buna nazaran artık yapılan yayınların sahipleri, o yayına ne kadar kullanıcının katıldığının yanı sıra, yayının tekrarı paylaşıldıktan sonra kaç kişinin yayına dönerek tekrarını takip ettiğini çarçabuk gözlemleyebilecek.

Hususla ilgili başka bir açıklama daha yapan bir Twitter sözcüsü, uzun müddettir beklenen bu yeniliğin bir müddet daha kapalı beta sürecinde devam edeceğini, buna rağmen birinci tanıtımın üzerinden geçen müddette özelliğin çok daha stabil hale getirildiğini açıkladı.

Buna nazaran artık yayın sahipleri, yayın tekrarlarını paylaşırken başlangıç vakitlerini da düzenleyebilecekler. Bu sayede konuşmalar başlamadan yaşanan hazırlık etabı ve sessiz bölgeler kesilerek tam bir podcast havası yaratılabilecek.

Tıpkı Twitter yetkilisi, ünlü toplumsal medya platformunun daha proaktif bir tecrübe sunmak için ellerinden geleni yaptıklarını ve yayın sahiplerine yeni kontrol seçenekleri vermeye devam edeceklerini açıkladı. Twitter Spaces’in daima yenilenen bir özellik olacağını belirten yetkili, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin ışığında iyileştirmeler yapmaya devam edeceklerini de belirtti.

Pekala sizler bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni özellik sizce de kullanıcılar için yararlı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: