Anasayfa / Alışveriş / Twitter Spaces için beklenen o özellik sonunda geldi!

Twitter Spaces için beklenen o özellik sonunda geldi!

Twitter, yaklaşık bir yıldır Clubhouse gibisi hizmeti Spaces üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son olarak beta sürecini bitirerek tüm platformlarda kullanıma sunulan Spaces için kaydedilmiş yayınların tekrar dinlenebilmesi özelliği geldi.

Twitter Spaces, Clubhouse’a rakip oldu

Ünlü toplumsal medya platformu, Twitter Support hesabı aracılığıyla yayınladığı açıklamayla, daha evvel kaydedilmiş Spaces toplantılarının tekrar dinlenilebeceğini açıkladı. Yayını gerçekleştiren bireyler kayıt özelliğini açtıktan sonra, hem Android hem de iOS platformunda yayınlar tekrardan dinlenebilecek. Twitter, bu yeni özelliğin tarayıcı üzerinden de kullanılabileceğini açıkladı.

Bu özelliği kullanmak için bir Spaces’i kuracak olan kişi, her zamanki üzere Space’e bir başlık vererek odanın ne hakkında olduğunu açıklamak için en fazla üç etiket seçerek canlı ses odasını oluşturuyor. Akabinde, canlı ses oturumlarına başlamak için Yeni Space düğmesine dokunmadan evvel yeni yayının kaydedilmesi için tik atmaları kâfi. Bu sayede daha sonradan yayınlar tekrardan dinlenebilecek.

Şayet kullanıcılar kaydedilmekte olan bir Twitter Spaces içerisindeyse, sayfanın üst kısmında, kaydın devam ettiğinin bir göstergesi olan kırmızı kayıt butonunu görebilir. Bu sayede yayınların tekrar dinlenebileceği anlaşılacak.

Twitter, geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde Spaces özelliğini genişletmek ve geliştirmek için ağır bir mesai harcıyor. Toplumsal medya devi, kısa mühlet evvel kullanıcıların, platforma giriş yapmadan da web üzerinden Spaces tecrübesini kullanabilmelerini sağlamıştı. Son gelen güncelleme ile Spaces çok daha erişilebilir hale getirildi ve hem Android hem de iOS kullanıcılarına tıpkı anda sunuldu.

Pekala sizler Spaces için gelen yeni özelllik hakkınna neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: