Anasayfa / Alışveriş / Twitter Podcast özelliği test ediyor!

Twitter Podcast özelliği test ediyor!

Toplumsal medya devi Twitter, kullanıcıların tweet atarak kanılarını paylaştığı bir platform. Bu yüzden platformda kanılar daha çok ön plana çıkıyor. Ama anlatmak istenenler tweetlere tam olarak aktarılamıyor. Twitter da kanıların sesle anlatılabileceği birçok yeni özellik ekliyor. Yakın vakitte Clubhouse gibisi Spaces özelliğini ekleyen firma artık de etkileşim arttıracak Twitter Podcast özelliği test ediyor.

Geçen ay Spaces resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşımla aslında yeni özelliğin sinyalleri verilmişti. Sohbet odalarının, yayınlarının sonradan düzenlenebileceği ve kaydedileceği daha sonrasında ise kimlerin girdiğini görebileceği açıklanmıştı. Test kademesinde olan Podcast özelliğini Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla toplumsal medya platformları için sızıntı haberi veren Alessandro Paluzzi duyurdu. Pekala bu özellik nasıl kullanılacak ve nerede yer alacak? Daima birlikte göz atalım.

Twitter Podcast özelliği

Taşınabilir geliştirci Alessandro Paluzzi attığı bir tweetle Twitter’a Podcast‘ler sekmesinin geldiğini duyurdu. Bu özellik için şimdi çok fazla detay muhakkak değil. Ek olarak Twitter, Podcast’ler özelliği ile Spotify’a rakip olacak. Zira Podcast kayıtları en çok Spotify uygulamasında takip ediliyor.

Toplumsal medya platformları birbirinden aldığı özelliklerle kendini yeniliyor ve başkalarıyla rekabet ortamı oluşturuyor. Twitter’ın test evresinde olan bu özelliği rekabetin yanı sıra kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak. Zira birçok hesap Spotify’da yayınladığı Podcast yayınını şahsî Twitter hesabından duyuruyor. Özelliğin ne vakit tam olarak geleceği ise şimdilik meçhul durumda.

Siz okuyucularımız Twitter Podcast özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullanmayı düşünür müsünüz? Niyetlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: