Anasayfa / Alışveriş / Twitter, otomatik alt yazı özelliğini duyurdu

Twitter, otomatik alt yazı özelliğini duyurdu

Son devirde yaptığı değişimlerde isminden sıkça kelam ettiren Twitter, TikTok usulü bir dikey kaydırma beslemesi üzerinde çalışıyordu. Platformu daha kapsayıcı ve kullanılabilir hale getirmek gayesiyle şirket, uzun müddettir yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu uygulama, bilhassa işitme engelli bireyler için epey kullanışlı görünüyor.

Twitter, görüntülerinde otomatik alt yazı oluşturacak

Twitter, bilhassa işitme engelli bireyler için epey kullanışlı olan bir uygulamaya hazırlanıyor. Görüntü içeriklerinde Youtube’da olduğu üzere otomatik alt yazı dayanağını platforma getiriyor. Bu özellik Android, iOS ve platformun web sitesinde kullanılabilecek.

Alt yazı dayanağı, Android ve iOS aygıtlarında ekstra açma sekmesi bulunmuyor. Böylelikle otomatik görüntü oynatılırken sessizde bile olsa bu özellik çalışmaya devam edecek. Fakat platformun web adresinde otomatik oynatma sırasında isteğe nazaran açıp kapatılmaya imkan tanıyan yeni bir CC düğmesi mevcut olacak.

Alt yazı takviyesi özelliği, şimdi gelişime açık halde bulunuyor. Bu özelliğin İngilizce, Çince, İspanyolca, Japonca ve daha fazlası dahil olmak üzere 30’dan fazla lisan takviyesine sahip olacağı belirtiliyor. Görüntülerdeki otomatik alt yazı, birinci evvel yüklendiği bölgenin lisanıyla oluşturulacak. Lakin şimdi altyazıları lisanlar çevirme seçeneği bulunmuyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: