Anasayfa / Alışveriş / Twitter, milyonlarca iPhone için uygulama dayanağını sonlandırdı

Twitter, milyonlarca iPhone için uygulama dayanağını sonlandırdı

Apple, iPhone 13 ailesini ve iOS 15 sürümünü kısa mühlet evvel tanıttı. Bu durum, yeni sürümlere geçmek isteyen kullanıcıları sevindirse de güncelleme takviyesini kaybetmiş telefonlara sahip kullanıcılar için berbat haber manasına geliyor.

Uygulama geliştiriciler, birer birer eski iOS ve Android sürümlerine sundukları takviyesi kesiyor. Ne yazık ki bubazı akıllı telefon modelleri için yolun sonuanlamına geliyor. Son olarak, güncelleme takviyesini kaybetmiş telefonlara bir darbe de Twitter’dan geldi.

iPhone 6 kullanıcıları artık Twitter kullanamayacak

Apple, iPhone 6‘nın üretimini ve satışını yıllar evvel durdurdu. Fakat sunduğu güncelleme dayanağı sayesinde pek çok kişi uzun yıllar bu efsaneleşmiş modeli kullanmaya devam etti. Ne yazık ki bu devir artık sona erdi. Dün itibariyle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları Twitter uygulamasına erişimini kaybetti.

Bölgesel olarak kimi kullanıcılar, orta ara Tweet görüntülemeyi başarsa da ne yazık ki tam bir kullanıcı tecrübesi yaşamak artık mümkün değil. Aslında Twitter, uzun mühlet evvel eski iOS sürümleri için uygulamasını güncellemeyi bırakmıştı. Fakat tekrar de kullanıcılar erişim sağlayabiliyordu.

Şayet siz de rastgele bir nedenden ötürü eski iOS sürümlerini çalıştıran şimdiki bir aygıta sahipseniz ve kasıtlı olarak telefonunuzu güncellemiyorsanız çabucak iOS 15’e geçiş yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde ilerleyen devirde Twitter ve daha pek çok uygulamaya erişiminizi kaybedeceksiniz.

Pekala siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizin telefon markanız ve aktüel yazılım sürümünüz ne? Karşılıklarınızı yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: