Anasayfa / Alışveriş / Twitter, kullanıcıları çıldırtan sorunu ‘sonunda’ çözüyor!

Twitter, kullanıcıları çıldırtan sorunu ‘sonunda’ çözüyor!

Getirdiği yeniliklerle günden güne platformunu geliştiren ve kullanıcılarına daha kaliteli bir tecrübe sunmayı amaçlayan Twitter, bu defa de Windows 11 ve öteki birçok aygıt ve platformda olan bir özelliği bünyesine taşıyor.

Yakın vakitte kullanıma sunduğu, istenmeyen bildirimleri azaltacak “Konuşmadan ayrıl” özelliği, olağanda bir fiyatlı abonelik hizmeti Twitter Blue özelliği olan 6 adete kadar DM sabitleme işlevlerinden sonra platforma bir yenisi daha ekleniyor. İşte o özellik ve ayrıntılar…

Twitter, “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına arama getiriyor

Microsoft’un Windows 11 alan aygıtlarında, Apple’ın MacOS‘larında ve Google’ın Chrome‘da kullandığı, ayrıyeten akıllı telefonlardan da aşina olduğumuz bir özellik nihayet Twitter için de geliyor. Artık “Ayarlar ve Saklılık” kısmında muhakkak bir ayarı bulmak istediğinizde kullanabileceğiniz bir arama çubuğu olacak.

Uygulama içerisinde bir ayarı değiştirmek istediğinizde o ayarı bulmaya çalışırken artık vakit kaybetmeyeceksiniz. Bu hudut bozucu durumu önleyecek arama çubuğu, biraz geç de olsa nihayet geldi. Artık Ayarlar kısmına girdiğinizde göreceğiniz arama çubuğuna ilgili anahtar kelimeyi yazmanız kâfi olacak. Böylelikle sözle alakalı mümkün arama seçenekleri ekranınızda listelenecek.

Platform, bu muştuyu resmi Twitter Safety hesabından duyurdu. Birçok kullanıcı, bir ayarı bulmaya çalışırken zorlanıyor olacak ki tweet, yeni özellik hakkında hoş yansılar aldı. Yeni fonksiyon, Twitter’ın tüm versiyonlarında kademeli olarak güncellenecek. Özelliğe kavuşmak için uygulamanızı güncelleyin, şimdi bir güncelleme mevcut değilse beklemede kalın.

Sizler Twitter’ın “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına getirdiği arama çubuğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: