Anasayfa / Alışveriş / Twitter, iOS ve Android’de bir özelliği durdurdu!

Twitter, iOS ve Android’de bir özelliği durdurdu!

Twitter, AMP hizmetine ait bir karar aldı. Tanınan toplumsal medya platformu geçtiğimiz günlerde de bir güncellemeyi duyurmuştu. Şirket, kullanıcılardan gelen şikayetleri dikkate alarak bir sorunu çözdü. Kullanıcılar, web sürümündeki ‘kaybolan tweet’ probleminden şikayetçiydi. Yani bir tweeti okurken sayfa zaten yenilendiği için okumakta olunan tweet de geriye düşüyor.

Son olarak toplumsal medya şirketi, yeni bir açıklama yaptı. Buna nazaran, iOS ve Android aygıtlarda AMP’de ilişki açmayı durdurdu. Kelam konusu özellik, 2022’den evvel etaplı olarak kaldırılacak.

Twitter, AMP dayanağını sessizce kesti

The Verge‘ün haberine nazaran, SEO uzmanı Christian Oliveira Twitter’da bir gelişmeyi fark etti. Oliveira, Twitter’ın taşınabilir aygıtlarda Hızlandırılmış Taşınabilir Sayfalar (AMP) dayanağını geri çektiğini açıkladı. SEO için kıymetli olan bu özellik, taşınabilir sayfaların daha süratli açılmasına yönelik kodlama tekniğidir.

Dayanak sayfasındaki açıklamaya güncelleme ekleyen Twitter, AMP özelliğini yıl sonuna kadar kullanımdan kaldıracağını belirtti. Bununla birlikte, Twitter’ın bu özelliği iOS ve Android‘den kaldırmasıyla bu süreç tamamlanmış görünüyor. Artık Twitter’dan bir sayfayı ziyaret etmeye çalıştığınızda AMP sürümü yerine direkt web sayfasına yönlendirileceksiniz.

Twitter, AMP’ninsüratli yüklenen, yüksek performanslı taşınabilir web tecrübelerine müsaade verdiğini aktarmıştı. Lakin Google’ın 2015’te tanıttığı bu teknoloji hayli tartışmalı da. Tartışmaların birden fazla, Google’ın proje üzerindeki denetiminden kaynaklanıyor. Birtakım uzmanlar, Google’ın açık web üzerindeki denetimini güçlendirmeye çalıştığını söyledi. Ayrıyeten Twitter’ın kullanıcı arayüzünde de çeşitli problemlere yol açıyordu.

Bu ortada, Twitter’ın bu mevzu hakkındaki bildirisinde siyaset değişikliğinin nedeni yazmıyor. Pekala, sizin bu değişikliğe ait bir yorumunuz var mı? Husus hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz…


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: