Anasayfa / Alışveriş / Twitter, iOS kullanıcılarına özel bir yenilik üzerinde çalışıyor

Twitter, iOS kullanıcılarına özel bir yenilik üzerinde çalışıyor

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter, yeni periyotta tüm platformlara getirmeye hazırlandığı özellikleri test etmeye devam ediyor. Kimi vakit yalnızca Android, kimi vakit da iOS kullanıcılarına sunulan özelliklerden en yenisi Apple iOS kullanıcıları tarafından denenmeye başlandı. Kullanıcılar, artık tweet’lere görüntüyle reaksiyon verebilecekler.

Twitter, Retweet butonuna ek bir özellik getiriyor

Geçtiğimiz Perşembe günü resmi dayanak sayfası aracılığıyla bir açıklama yayınlayan Twitter, , iOS uygulamasında küçük bir kullanıcı kümesi için yeni bir özellik başlattı. Bu yeni bilhassa artık birinin gönderisini retweet ederken, tıpkı vakitte kameranızı kullanarak görüntülü bir reaksiyon ekleyebileceksiniz.

Twitter tarafından tanıtımı yapılan bu özellik sayesinde, retweet butonuna tıkladıktan sonra üçüncü seçenek çıkacak ve ‘Tweet’i reaksiyon ile alıntıla’ üzere bir ibare görülecek. Bu seçeneği seçtikten sonra kameranız açılacak ve retweet ettiğiniz gönderiye reaksiyon vermek için kısa bir görüntü kaydedilebilecek.

Orjinal tweet, görüntünün önünde yer alacak formda bir görselle sunulacak ve bu sayede etkileşim artırılmış olacak. Twitter, reaksiyon görüntüsünün azamî uzunluğunun ne kadar olduğu hakkında rastgele bir detay vermemiş olsa da Twitter’a yüklenen azamî mühlet sonuyla birebir olması bekleniyor.

Reaksiyonunuzu çektikten sonra bu retweet, vakit çizelgesindeki tüm takipçileriniz tarafından görülebilir hale geliyor. Twitter, özelliğin makul bir bölgedeki kullanıcılarla test edilip edilmediğini yahut herkes için ne vakit kullanıma sunulacağı konusunda rastgele bir bilgi paylaşmadı.

Pekala sizler Twitter’a gelen bu yeni bilhassa ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: