Anasayfa / Alışveriş / Twitter idaresinde yaprak dökümü sürüyor!

Twitter idaresinde yaprak dökümü sürüyor!

Dünyanın en büyük toplumsal medya devlerinden biri olarak görülen Twitter’da yaprak dökümü sürüyor. Son olarak 2021 yılının Kasım ayında, şirketin kurucu üyelerinden biri olan ve uzun müddettir Twitter’ın CEO’luk vazifesini üstlenen Jack Dorsey, misyonundan istifa ettiğini açıklamıştı. Şirketin CTO durumunda yer alan Parag Agrawal’ın CEO’luk koltuğuna oturması sonrasında, artık de Twitter’ın güvenlik grubunun iki önderi şirketle yollarını ayırdığını açıkladı.

Twitter, profil fotoğraflarına NFT’leri getiriyor

Twitter, ayrılığın münasebetini açıklamamayı tercih etti

Twitter Cuma günü yaptığı açıklamada, şirketin güvenlik ünitesinin başında yer alan şefinin artık Twitter için çalışmayacağını ve önümüzdeki haftalarda misyonundan ayrılacağını resmen açıkladı. Peiter ‘Mudge’ Zatko, 2020 yılından beri Twitter idaresinde misyon yapıyordu.

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey…

Bu değişiklik, Jack Dorsey’in Kasım ayında CEO misyonundan istifa etmesi ve o vakitten beri toplumsal medya şirketinin liderlik yapısını tekrar organize etmeye karar veren Parag Agrawal’ın misyonu devralmasının akabinde yaşanan ikinci ayrılık oldu. Twitter cephesi, yapılan ayrılık açıklamasında rastgele bir ayrıntı paylaşmadı.

Bu manada, 2020 yılında Twitter’da güvenlik şefi olmadan evvel ünlü bir hacker olarak bilinen ve platformdaki birçok güvenlik açığını tek başına keşfeden ‘Mudge’ mahlaslı Peiter Zatko‘nun şirketten neden ayrıldığı bilinmiyor. Zatko’nun yanı sıra tekrar güvenlik grubunun başkanlarından bir olan Rinki Sethi de misyonundan ayrılıyor. Mevzuyla ilgili ulaşılan iki isim de ayrılıkla ilgili resmi bir açıklama yapmamayı tercih etti.

Pekala sizler Twitter cephesinde yaşanan bu ayrılıklar ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kımsında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: