Anasayfa / Alışveriş / Twitter hissedarı olan Elon Musk, yapacağı birinci yeniliği paylaştı!

Twitter hissedarı olan Elon Musk, yapacağı birinci yeniliği paylaştı!

Dünyanın en güçlü insanı Elon Musk, kendi toplumsal medya oluşumunu kuracağı tezlerinden günler sonra Twitter’ın yaklaşık yüzde 10’luk paylarını satın almıştı. Musk, Twitter düzenleme butonu fikrini ortaya atarak her zamanki üzere gündemde.

Twitter’dan yaklaşık 3 milyar dolar kıymetinde pay satın aldığı öğrenilen Elon Musk’ın, Twitter özelliklerine el atabileceği düşünülüyor. Tesla ve SpaceX CEO’su, paylaştığı son ankette 80,3 milyon takipçisine “Bir düzenleme butonu ister misiniz?” diye sordu.

Elon Musk Twitter’ın birinci düzenlemesi için anket başlattı

Twitter paylarının yüzde 9,2’lik kısmını satın alarak şirketin en büyük hissedarı haline gelen Elon Musk, farklı bir anket başlattı. Kullanıcılara bir düzenleme butonu isteyip istemediklerini soran Musk’ın, ankete ufak bir hile karıştırması da gözlerden kaçmadı.

1,5 milyondan fazla kullanıcı tarafından oylanan anketin yüzde 74’lük kısmı evet yanıtını verdi. Lakin Musk’ın evet ve hayır diye koyduğu şıkların aslında hakikat yazılmadığını belirtmek gerekiyor. Musk, maksadını belirtmek için anket şıklarını taammüden yanlış yazmış üzere görünüyor (yes yerine yse, no yerine on).

Platformun en büyük hissedarı olmasına karşın Musk’ın, Twitter’a yeni özellikler ekleme yetkisine sahip olmadığını belirtelim. Şirketin idare heyetinde yer almayan Tesla ve SpaceX CEO’su, yeniden de toplumsal medyada eğleniyor üzere görünüyor.

Lakin Twitter kullanıcılarının yıllardır bir düzenleme butonu istediği açık. Halihazırda bir tweet paylaşır ve yazım yahut lisan bilgisi yanılgısı yaparsanız, düzeltmek için tweet’i tamamını silip yine paylaşmak zorundasınız.

Twitter’da tweet düzenleme takviyesinin olmamasının ise eski CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey’e nazaran haklı bir nedeni var. Dorsey açıklamasında, “Bir tweet paylaştıktan sonra diğer biri bunu retweetleyebilir. Şayet bir saat sonra o tweet’in içeriğini büsbütün değiştirirseniz, orjinal tweet’i retweetleyen bireye haksızlık etmiş olursunuz” dedi.

Pekala ya siz Twitter’da pay satın alan Elon Musk hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: