Anasayfa / Alışveriş / Twitter fiyatlı özelliğini parasız yaptı

Twitter fiyatlı özelliğini parasız yaptı

Twitter’ın aylık abonelik ile çalışan üyelik hizmeti Twitter Blue geçen yıl kullanıma açılmıştı. Şu anda ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabilen Blue sayesinde kullanıcılar, toplumsal medya platformunun mevcut özelliklerine ek olarak tweet geri alma, reklamsız makale okuma, DM sabitleme üzere fonksiyonlara erişebiliyorlar.

Şirket, yakında Türkiye’ye gelecek olan Twitter Blue’nun özelliklerinden birini herkese açık hale getirdi. Yapılan açıklamaya nazaran evvelce Blue aboneliği gerektiren DM sabitleme özelliği artık Twitter’ın Android, iOS ve Web sürümünde fiyatsız bir halde kullanılabilecek.

Twitter, 6 adet DM sabitlemeyi destekliyor

Artık 6 adede kadar sohbeti Twitter gelen kutunuza sabitleyebilirsiniz. Yeni özellik, DM kısmında yüzlerce bildiri bulunan kullanıcıların işini kolaylaştırmayı hedefliyor. Değer verdiğiniz sohbetleri en üst sıraya getirerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Öbür sohbetleri ise geri planda tutarak DM kutunuzdaki karışıklığı önleyebilirsiniz.

Android telefonda DM sabitlemek için Twitter uygulamasını açıp bir sohbete basılı tutun ve “Sabitle” butonuna basın. Bu özelliği iPhone ve iPad’de kullanmak için gelen kutunuzdaki bir sohbeti parmağınızla sola kaydırın. Akabinde mavi renkli ataş simgesine dokunun. Web’de ise iletinin üzerindeki üç noktalı menü aracılığıyla sabitleyebilirsiniz.

Sabitlediğiniz konuşmalar “Sabitlenen sohbetler” kısmında gözükecek. Başkaları ise “Tüm sohbetler” başlığı altında toplanacak. Şayet sabitlemeyi kaldırmak istiyorsanız “Sohbeti ayır” butonuna basmanız kâfi olacak.

Twitter Blue’nun öteki özellikleri ortasında; Reklamsız Makaleler, En Tanınan Makaleler, Uygulama Teması, Tweet Geri Alma, Uzun Görüntüler Yükleme yer alıyor. Lakin bunlar fiyatlı olduğu için Blue’ya abone olmayan kullanamıyor. Şirket düşük bir ihtimal de olsa, fiyatlı özelliklerden birkaç adedini daha parasız yapabilir.

Twitter Blue ülkemizde açılsa kullanır mısınız? Kanılarınız yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.