Anasayfa / Alışveriş / Twitter, Elon Musk’a ayrıcalık uygulayacak mı? Açıklama geldi

Twitter, Elon Musk’a ayrıcalık uygulayacak mı? Açıklama geldi

Twitter’ın yüzde 9.2’lik payını satın alarak şirkete ortak olmasından sonra, kullanıcıların aklında Elon Musk ile ilgili onlarca soru işareti belirdi. Twitter idare konseyine gireceği tabir edilen Elon Musk’a ayrıcalık uygulanacağı tezi şirketi karıştırmış durumda.

Elon Musk’ın Twitter payı satın almasıyla ilgili konuşan şirket sözcüsü Adrian Zamora, idare şurasında yer almasına karşın Elon Musk’ın özel muamele görmeyeceğini doğruladı. Zamora’ya nazaran Twitter, “politikaların ve kuralların uygulanmasında tarafsızlığa bağlı kalacak”.

Twitter idaresine katılan Elon Musk ayrıcalık görmeyecek

Twitter’da 80 milyondan fazla takipçiye sahip olan Elon Musk, toplumsal ağda rastgele bir ayrıcalığa sahip olmayacak. Şirket siyasetlerinin ve kurallarının geliştirilmesinde ve uygulanmasında tarafsız olacaklarını söyleyen sözcü, Musk’ın herkesle tıpkı Twitter kurallarına tabiolacağını söz etti.

Ayrıyeten Musk’ın platform üzerindeki tesirinden de bahseden sözcü, idare şurasının Twitter siyasetleri hakkında karar verme yetkisine sahip olmadığını hatırlattı. Fakat yeniden de idare heyetindeki isimlerin, siyasetlere rehberlik etme ve geri bildirim sağlama hakkı bulunuyor.

Adrian Zamora, şayet gereksinim duyulursa Elon Musk’ın hesabını yasaklayabileceklerini yahut askıya alabileceklerini doğruladı. Twitter sözcüsü şu tabirleri kullandı:

“Politika kararlarımız heyet yahut hissedarlar tarafından belirlenmez. Her vakit olduğu üzere, heyetimiz hizmetimiz boyunca kıymetli bir danışmanlık ve geri bildirim rolü üstlenmekte. Günlük operasyonlarımız ve kararlarımız idare ve Twitter çalışanları tarafından alınmaktadır.”

Twitter’ın en büyük hissedarı olan Tesla ve SpaceX CEO’su, tekrar de şirket üzerinde büyük bir tesire sahip olacak üzere görünüyor. Her ne kadar idare şurası günlük siyasetleri belirlemese de, şirket içi kararları onaylamak ve şirket performansını takip etmekten sorumlu.

Ayrıyeten daha evvel Twitter CEO’su Parag Agrawal’dan Elon Musk ile ilgili bir açıklama gelmişti. Musk’ın 2. sınıf bir yönetici olacağını tabir eden CEO, şirket kararlarını şura halinde alacaklarını lisana getirdi.

Pekala ya siz Twitter tarafından Elon Musk için ayrıcalık uygulanacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: