Anasayfa / Alışveriş / Twitter Clubhouse rekabeti kızışıyor: Spaces kayıtlarına düzenleme

Twitter Clubhouse rekabeti kızışıyor: Spaces kayıtlarına düzenleme

Toplumsal medya platformu Twitter, kullanıcılarına daha yeterli bir tecrübe sunmak için sık sık yeni özellikler sunuyor. Platform, bundan yola çıkarak ve Spaces kayıtlarının düzenleme özelliğini test etmeye başladı. Açıklama sonrası ise geçtiğimiz günlerde haberi yapılan Podcast özelliği akıllara geldi.

Sohbet platformu Clubhouse, Twitter’ın getirdiği bu yeni özelliği Eylül ayında duyurmuştu. Toplumsal medya platformlarının birbirlerinden özellik alması hayli yaygın bir durum. Zira kullanıcılarını kendilerine çekerek birbirleriyle olan rekabeti artırıyorlar. Pekala bu özellikler şimdilik hangi aygıtlara geldi ve nasıl çalışacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Twitter Spaces düzenleme özelliği

Toplumsal medya devi Twitter, yeni getirdiği bilhassa kullanıcılarının Spaces kayıtlarının kırpıp düzenlemesine imkan tanıyor. Platform, kullanıcıların sesleri 30 saniyelik kayıt yaptıktan ve düzenledikten sonra kalıcı olarak tweet yoluyla paylaşmasını sağlıyor. Twitter’ın bu özelliği getirmesi bilhassa de rakip platformlar olan Clubhouse için rekabet oluşturacak. Zira kayıtlar platformun yalnızca kendi kullanıcılarıyla geniş bir kitleye ulaşabilir.

İlerleyen vakitlerde kayıt düzenlemelerinin 30 saniyenin üzerine çıkması halinde ise uzun periyodik paylaşımlar Podcast formunda sunularak Spotify için rekabet yaratabilir. Ancak toplumsal medya platformunun birinci duyurusuna nazaran bu özellik paylaşmak istediğimiz küçük kayıtlar için oluşturuldu. Twitter Spaces düzenleme özelliği, şimdilik yalnızca iOS aygıtlar için kullanıma açıldı. İlerideki günlerde ise Android ve masaüstü kullanıcılar için açılacak.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter Spaces düzenleme özelliği nasıl, kullanacak mısınız? Fikirlerinizi yorum yapabilir ya da SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: