Anasayfa / Alışveriş / Twitter CEO’sundan açıklama: Düzenleme butonu gelecek mi?

Twitter CEO’sundan açıklama: Düzenleme butonu gelecek mi?

Twitter, 1 Nisan latife gününde yaptığı bir paylaşımla kimi kullanıcıların uzun müddettir beklediği özellik olan “düzenleme butonu” özelliği getireceğini duyurmuştu. Daha sonra ortaya çıkan bilgilerde bunun latife olduğunu ve getirmeyeceklerini açıklamıştı.

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter’ın gereğince özgür olmadığını belirten bir paylaşım yapmıştı. Akabinde da kendi toplumsal medya platformunu kuracağı argümanları, gündeme bomba üzere düşmüştü. Ortadan geçen kısa bir vakit sonra Musk, Twitter paylarının yaklaşık %10’luk kısmını satın aldı. Satın almasının üzerinden sırf birkaç saat sonra ise Twitter kullanıcılarına düzenleme butonu isteyip istemediklerini sordu. Twitter CEO’su ise bu tweeti alıntılayarak dikkat çeken bir açıklama yaptı. Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Twittter CEO’su keskin dönüş!

Twitter CEO’su Parag Agrawal, Elon Musk’ın tweet düzenleme butonu paylaşımını alıntılayarak “Bu anketin sonuçları değerli olacak. Lütfen dikkatlice oy verin.” yazdı. Parag Agrawal’ın bu paylaşımından sonra bir düzenleme butonunun gelmesi tekrar gündeme geldi.

Elon Musk’ın tweet butonu ile ilgili anketinde şu anda 2,7 milyondan fazla oy mevcut. Kullanıcı oylarından %73’ü olumluyu işaretlerken geri kalan %27’lik kısım ise olumsuz tarafı tercih ediyor.

Twitter CEO’sunun 1 Nisan şakasından sonra bu özelliğin asla getirmeyeceklerini söylemişti. Zira bu yüzden platformda yapılan çekiliş sonuçlarına hile karışabileceği ve retweet özelliği ile uyuşmadığı açıklanmıştı.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter için düzenleme butonu gerekli mi ve bir formda kullanıma sunulacak mı? Fikirlerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: