Anasayfa / Alışveriş / Twitter büyük reaksiyon toplayan özelliğini iptal etti!

Twitter büyük reaksiyon toplayan özelliğini iptal etti!

Toplumsal medya devi Twitter, kısa mühlet evvel ana sayfadaki paylaşımların sıralamasını değiştiren ve milyonlarca kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratan gereksiz bir değişiklik yaptı. Paylaşımları vakit akışı içerisinde kronolojik olarak görmeyi zorlaştıran bu özelliğin nihayet geri alınacağı öğrenildi.

Twitter, sekmeli ana sayfa sunmayı bıraktı

Toplumsal medya platformu, kullanıcıların ana sayfasında göreceği paylaşım sırasını eski haline döndüreceğini açıkladı. “Sekmeli Tecrübe” olarak isimlendirilen bu can sıkan özellik, Twitter alışkanlıklarını inceleyen algoritmik bir sıralama sunuyordu.

iPhone için Twitter uygulamasının son güncellemesiyle birlikte “Son Tweetler” sekmesi kaldırıldı. Kullanıcılar, en son tweetleri kronolojik sıraya nazaran en üstte gösterme seçeneğiyle eski vakit akışına dönüş yapabilir.

iOS kullanıcıları için test edilen yeni vakit akışı güncellemesi, bir mühlet boyunca daha Twitter’ın yeni gelecek özellikler raflarında bekletilecek. Twitter, dayanak hesabından paylaştığı tweette şunları aktardı:

“Sizi duyduk, kimileriniz her vakit evvel en son tweetleri görmek ister. Öteki seçenekleri araştırırken vakit akışını (güncellemesini) geri aldık ve sekmeli tecrübesi şimdilik kaldırdık.”

Twitter, algoritmik vakit akışını (veya sekmeli ana sayfa) birinci sefer 2016’da kullanıma sunmaya başladı ve 2018’de, kullanıcıların algoritmik ve karşıt kronolojik beslemeler ortasında geçiş yapmalarını sağlayan bir özelliğini tanıttı.

Twitter ayrıyeten alternatif metin açıklamalarını platformdaki herkes için kıymetli ölçüde daha kullanışlı ve besbelli hale getirmek için yeni erişilebilirlik özelliklerini test ettiğini duyurdu. Değişiklikle birlikte açıklama içeren fotoğraflara “alt” yazan bir simge verilecek ve bu simgeye tıklandığında açıklama görünecek.

Twitter’a nazaran, kullanıcıların yaklaşık yüzde 3’ü bir ay boyunca yeni erişilebilirlik özelliklerini deneyecek ve Nisan başında Android, iOS ve web için kullanıma sunulacak.

Twitter tarafıdan sekmeli ana sayfa özelliğinin kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.