Anasayfa / Alışveriş / Twitter, bir özelliğini Android’e getirdi

Twitter, bir özelliğini Android’e getirdi

Twitter Topluluklar özelliği geçen yıl iOS ve web tarayıcılarına gelmişti. Artık ise tanınan toplumsal medya platformu seçeneği Android cephesine getirdi. Uygulamanın Android versiyonunun en son sürümünde, ilgi alanlarınızla alakalı kümeleri bulabiliyor ve sizinle tıpkı fikirdeki beşerlerle sohbet edebiliyorsunuz.

Bu alanda bitkiler, uzay, cilt bakımı, tasarım, moda, Xbox ve R&B üzere çeşitli topluluklar yer alıyor. Bu sohbetin bir kesimi olmak istiyorsanız Wordle isimli söz oyunundaki puanlarınızı bile paylaşabileceğiniz bir alan var. Kullanıcıların kendi topluluklarını kurmaları pek kolay olmuyor. Yeniden de oluşturmak ya da denetlemek istedikleri yeni topluluklar önerebiliyorlar.

Twitter, yeni planlarını açıklığa kavuşturdu

Twitter, 2022 yılında Topluluklar özelliği için yeni planlarından kimilerini açıkladı. Birinci olarak sadece davetli ve herkese açık katılma formüllerinin yanı sıra bir de katılma talebinde bulunabilecekleri üçüncü bir üyelik çeşidini geliştiriyor. Yöneticiler ve moderatörler, onlara müsaade verebiliyor ya da isteği reddedebiliyor.

Buna ek olarak sıralı bir vakit çizelgesi yer alıyor. Yani kronolojik bir çizelge hala mevcut olacak. Soru-Cevap ve moderatörlerin bir topluluğun en güzel içeriklerini vurgulama seçenekleri de toplumsal medya platformu tarafından açıklandı.

Twitter Topluluklar özelliği nedir?

Twitter, özelliğin artık Android kullanıcılarına açık olduğunu belirtti. Eylül 2021‘de iOS ve web‘de kullanıma sunulan seçenek, kullanıcıların belli bir mevzu hakkında küme içerisinde tweet atmalarına imkan tanıyor. Yetenek, Facebook Kümeler‘a hayli benziyor. Bu noktada daha fazla halka açık olmaya ve yayılmaya devam ediyor.

Sizler Twitter ve yenilikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: