Anasayfa / Alışveriş / Twitter, Android’ler için ana ekran ikonu değiştirme imkanı sunuyor!

Twitter, Android’ler için ana ekran ikonu değiştirme imkanı sunuyor!

Twitter, geçtiğimiz yıl fiyatlı bir abonelik sistemi getirdi. Twitter Blue aboneliği, birtakım şahsileştirilmiş uygulama özellikleri ve olağan kullanıcılardan farklı birtakım işlevler sunuyor.

Hangi özellikleri sunacağını birinci çıktığında az çok biliyorduk lakin bunların hepsi şimdi tüm aygıtlarda ve masaüstü uygulamasında mevcut değil. Twitter’ın abonelik sistemi artık Android aygıtlar için de ana ekrandaki uygulama ikonunu değiştirme imkanı sunuyor. İşte ayrıntılar…

Twitter Blue, Android için yeni özellik getiriyor

Twitter Blue, reklamsız makale okuma tecrübesi, yer işaret klasörleri, özel uygulama simgeleri, kişiselleştirilebilir temalar, gezintiyi ferdileştirme, tanınan makaleler, aralıksız daha rahat okuma tecrübesi ve tweet’i geri alma özellikleri sunuyor. Bunların hepsi iOS aygıtlarında mevcut iken, Android kullanıcıları şimdi hepsine ulaşamıyor.

Artık ise şirket, özel uygulama simgelerini Android kullanıcıları için de kullanılabilir hale getirdiğini bir tweet ile duyurdu. Bu seçeneklerin içinde Twitter’ın klasik mavi simgesinin yanında mor, turuncu yeşil ikonlar da mevcut, fakat hepsi bundan ibaret değil.

Bulunduğumuz periyotta tanınan olan aktiflik ve olaylara bağlı olarak, spor, mevsim ve başka etkinliklerle ilgili “Mevsimsel Simgeler” de Twitter Blue ikon değiştirme özelliği içerisinde yer alıyor.

Fiyatlı abonelik 2.99 dolar karşılığında şu anda sırf ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da mevcut. Türkiye’ye ne vakit geleceği ise şimdi bilinmiyor.

Twitter Blue özellikleri

Özellik ismi iOS Android Masaüstü
Reklamsız Makaleler Evet Hayır Evet
Yer İşareti Klasörleri Evet Evet Evet
Özel Uygulama Simgeleri  Evet Evet Hayır
Temalar Evet Hayır Hayır
Gezintiyi kişiselleştir Evet Hayır Evet
Tanınan Makaleler Evet Evet Evet
Okuyucu Evet Evet Evet
Tweet’i Geri Al Evet Evet Evet

Sizler Twitter Blue’nun sunduğu özellikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Türkiye’ye gelmesini ister miydiniz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.