Anasayfa / Alışveriş / Twitch’ten kullanıcı tecrübesini artıracak yeni özellik!

Twitch’ten kullanıcı tecrübesini artıracak yeni özellik!

2011 yılının haziran ayında Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulan ve günümüzde aylık 140 milyon kullanıcısıyla faaliyetlerini sürdüren Twitch, kullanıcı tecrübesini üst düzeye çıkarmak için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak platform, takip edilen canlı yayınlarda birtakım anları gözden kaçıran izleyicileri ziyadesiyle sevindirecek yeni özelliğini test etmeye başladı.

Twitch, ‘geri sarma’ butonunu test ediyor

Twitch’in konsepti bilindiği üzere canlı yayınlar üzerine konseyidir. Bu sayede izleyiciler, yayıncılarla anlık olarak etkileşimde bulunarak eğlenceli vakit geçirebilirler. Lakin bazen canlı yayın esnasında birtakım anlar izleyicilerin gözünden kaçabilir. Bu durumun hayli can sıkıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Twitch, kullanıcıların yaşadığı bu can sıkıcı durumu kökünden çözmek için ”geri sarma” özelliğini test etmeye başladı. Bu sayede canlı yayın esnasında kaçırılan anlar, geri sarma butonu ile tekrardan gözden geçirilebilecek ve hatta kelam konusu içerikler öbür Twitch VOD’larında olduğu üzere farklı süratlerde izlenebilecek.

Geri sarma butonu tıklandığı vakit kelam konusu canlı yayın iki dakika alınabilirken, bu noktada izleyicinin halihazırda devam eden canlı yayını kaçırmaması için de fotoğraf içinde fotoğraf penceresi mantığı benimsenecek. Böylece kullanıcılar hem kaçırdığı anları geri sarma butonu ile tekrardan izleyebilirken hem de devam eden canlı yayını takip edebilecek.

Geri sarma özelliğinin takip edilen yayıncısı tarafından faal edilmesi durumunda çalışabilecek. Twitch, bu özelliği test emeliyle önümüzdeki günlerde kullanıcıların yaklaşık dörtte biri için kullanıma açacak.

Bunun yanı sıra platform, ”Bana Hatırlat” ve ”Fragmanı İzle” olmak üzere iki yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bunlardan birincisi yaklaşmakta olan canlı yayınlar için bir hatırlatıcı misyonu üstlenirken, ikincisi ise yayıncıların kanal fragmanlarının izlenmesine imkan sağlıyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: