Anasayfa / Alışveriş / Twitch’e rakip geliyor: TikTok Live Studio

Twitch’e rakip geliyor: TikTok Live Studio

Kısa müddette dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan TikTok, yeni bir proje için kolları sıvadı. Şirket, canlı yayın platformu olan TikTok Live Studio için geliştirdiği Windows programının testlerine başladı.

Günümüzde neredeyse tüm trendlerin çıkış noktası olan TikTok, geçtiğimiz günlerde çevrimiçi alışveriş için çalışma yaptığını duyurdu. Farklı projeler ile karşımıza çıkan şirket, artık de canlı yayın platformu olma yolunda ilerliyor.

TikTok, Live Studio ismini verdiği platformunu test ediyor

Kullanıcıların yeni platformu test etmesine imkan sağlayan TikTok, Windows programını yayınladı. Tiktok Live Studio için hazırlanan sayfadan indirilebilen yazılım, kullanıcılara canlı yayın yapma imkanı sunuyor.

Programda yer alan sohbet özelliği sayesinde izleyiciler ile bağlantı kurabileceksiniz. Bilgisayar, akıllı telefon ve oyun konsolundan yayın yapma imkanı sunan Live Studio, şu anlık yalnızca birkaç ülkede etkin.

Rakiplerini geride bırakmayı başaran TikTok, kullanıcıların daha fazla etkileşime sahip olmak için çalışmalarını genişletti. Şirket, kullanıcılarının canlı yayınlar için YouTube, Facebook ve Twitch üzere platformlarda vakit geçirmesini önlemek için Live Studio platformunu kurdu.

Live Studio, şimdi OBS ve Streamlabs üzere yazılımlar kadar gelişmiş özelliklere sahip değil. Husus hakkında açıklama yapan şirket, TikTok Live Studio’nun piyasaya sürüleceğinin garantisi olmadığının altını çizdi.

Birçok içerik üretici, takipçi sayısını artırmak ve para kazanmak için şimdiden çalışmalara başladı. TikTok’un canlı yayın platformunda faal olan içerik üreticiler, canlı yayınlarına moderatör atayabiliyor. Uygulamada aktiflik planlama, canlı soru-cevap, anahtar söz filtreleme ve öbür kullanıcılar ile ortak yayın yapma üzere özellikler de bulunuyor.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: