Anasayfa / Alışveriş / Twitch, yüz binlerce hesabı banlamaya hazırlanıyor!

Twitch, yüz binlerce hesabı banlamaya hazırlanıyor!

Twitch, dünyanın en büyük toplumsal medya platformları ortasında yer alıyor. Twitch, bilhassa elektronik spor ve görüntü oyunlarının en çok yayın yapıldığı platformlar ortasında başlarda bulunuyor ve birçok kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor.

Twitch, yayınladığı siyasetlerle birlikte toplumsal medya platformunu daha düzgün bir hale getirmek istiyor. Bunun için şirket, siyasetlerini güncelleyemeye hazırlanıyor. Yeni siyasetle birlikte yüz binlerce hesap platformdan banlanacak.

Twitch, kullanıcı isimleriyle ilgili kıymetli değişiklikler yapacak!

Amazon’a ilişkin bir blog sitesinde yayınlanan yazıya nazaran Twitch siyasetlerinde güncellemeye gidecek. Güncellemeyle birlikte uyuşturucu ve cinsel içeriklere göndermede bulunan kullanıcı isimlerinin canlı yayın platformu üzerinden banlanması bekleniyor. Şirket, kullanıcı isimlerinin platformda çok değerli olduğunu söylüyor.

Twitch, yaptığı paylaşımlarda kullanıcı isimlerinin insanların kendini söz ettikleri başka yerlerden daha kozmik ve daha yüksek standartta tutulması gerektiğini söylüyor. Bu fikir doğrultusunda şirket, 1 Mart itibariyle yeni siyasetini devreye sokmayı planlıyor.

Yürürlüğe girecek yeni siyasetle birlikte cinsel içeriklere ve uyuşturuculara atıfta bulunan kullanıcı isimlerinin rapor edilmesi halinde platformdan banlanacak. Buna ek olarak nefret, hakaret dolu ve şiddet içeren davranışları temsil eden isimler de platformda askıya alınacak. Bu sayede platformda daha yeterli ortam oluşturulması amaçlanıyor.

Platform, kullanıcılara siyaset yürürlüğe girene kadar müddet tanıyacak. Bu müddet zarfında yasaklanacak sınıfta yer alan kullanıcı isimleri rahatlıkla değiştirilebilecek. Bu değişimin akabinde bir evvelki kullanıcı ismi dikkate alınmayacak ve o hesaplara bir süreç uygulanmayacak.

Twitch, bugüne kadar uygulanan siyaset ile bildirilen birçok rahatsız kullanıcı isminin kaldırıldığını belirtti. Platformu daha yüksek standarta getirmek için bu adımın atıldığı vurgulandı. Pekala, sizin kanılarınız neler? Sizce yeni siyasetle birlikte nasıl gelişmeler yaşanacak? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum’da paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.