Anasayfa / Alışveriş / Twitch, yayıncılara sabit gelir elde etme imkanı sunuyor!

Twitch, yayıncılara sabit gelir elde etme imkanı sunuyor!

Twitch, birçok izleyicisi ve yayıncısına hizmet vermeye devam ediyor. Yayıncıların gelir elde edebildiği canlı yayın platformu, içerik üreticiler için daha muteber fiyatlandırma sistemleri üzerinde çalışıyor.

Reklam Teşvik Programı isimli bir proje üzerinde çalışan şirket, yayıncılara garantili bir gelir elde etme imkanı tanımak istiyor. İşte içerik üreticileri rahatlatacak program ve ayrıntıları…

Reklam Teşvik Programı ile sabit gelir etmek mümkün olacak

Reklam Teşvik Programı (The İsim Incentive ProgramAIP), yayıncılar için reklamlardan aylık sabit bir gelir elde etme imkanı tanıyacak. İçerik üreticileri Twitch’i bir gelir kaynağı üzere görmekten alıkoyan şeylerden biri de platformdan gelir elde etmenin riskli bir şey olması. AIP ile bu riskin biraz olsun hafiflemesi planlanıyor.

Yayıncılar, Twitch’ten saat başına yayınlanan reklamların sayısı ve toplam yayın saatine nazaran alacakları ödemelere dair bildirimler alacak. Platform, bu geliri verdiği bir örnekle ortalama olarak belirtti. Twitch paylaştığı bir gönderide, bir içerik oluşturucu o ay 40 saat yayın yaptıysa, saatte iki dakika reklam yayınlarsa 100 dolar, üç dakika yayınlarsa 300 dolar ve dört dakika için 500 dolar alabileceğini tabir etti.

Şirket, bu belirtilen sayıların içerik oluşturucunun izlenmesine ve etkileşimine nazaran değişeceğinden de bahsetti. Haftalık belli bir alt hududun üstünde yayın yapılması gerekse de, elde edilecek gelir için rastgele bir üst hudut yok. Yayınlanan saat ile orantılı bir gelir elde edilebilecek.

Reklam Teşvik Programı, bu kademeli ödeme tekliflerinin yanında, bir reklam idare özelliğini de beraberinde getiriyor. Bu özellik, gösterilecek reklamların yayının hangi kısmında oynatılacağını ayarlama ve reklam ortalarının mühletini belirleyebilme imkanı sunuyor.

Sizler Twitch’in yayıncılara sabit gelir elde etme imkanı sunmak için üzerinde çalıştığı Reklam Teşvik Programı hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: