Anasayfa / Alışveriş / Türk vatandaşının kamikaze drone fikri Ukrayna’da gündem oldu!

Türk vatandaşının kamikaze drone fikri Ukrayna’da gündem oldu!

Ukrayna’nın NATO’ya girmek istemesiyle birlikte, Rusya ile ortasında uzun yıllar evvel başlayan ve Kırım ile Donbas’ın ihlakına kadar giden gerginlik yine alev aldı. Bunun üzerine Rusya devlet lideri Putin, askeri operasyon ismi altında Rus parlementosundan operasyon müsaadesi alarak Ukrayna’ya savaş açtı.

Bunun üzerine Kırım ve Belarus ya da öteki ismiyle Beyaz Rusya tarafından akına geçen Ruslar, Kiev’e yanlışsız ilerleyişini sürdürüyor. Lakin karşılarında beklenmedik bir direnişle karşılaştıkları için sayısız zaiyat verdi. Lakin bugün gündeme oturan şey, toplumsal medya üzerinden Ukrayna’ya savunma stratejisi veren bir Türk’ün kamikaze drone ile ilgili yaptığı paylaşım oldu. İşte detaylar…

Kamikaze drone fikri Ukrayna’da kullanılmaya başlandı

Emre Akkaya isimli bir Türk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ukrayna’nın Türkiye büyükelçiliğine yazarak, konsolosluk ve öbür irtibat kanalları üzerinden kendilerine ulaşamadığını, bu sebeple tweet atarak onlara ulaştığını söyledi.

Aslında ortaya attığı fikir epey mantıklıydı. Çünkü, marketlerde vatandaşlara satılmak için bekleyen ve nispeten küçük boyutlu yarı profesyonel on binlerce insansız hava aracı olduğunu ve bunlara el bombası ile molotof kokteyli koyarak Rus zırhlı birliklerine kamikaze drone saldırısı düzenlenebileceğini söyledi.

Bunun üzerine günün ilerleyen saatlerinde, Ukrayna tarafında bu paylaşımın gündem olduğu ve hem vatandaşlar hem de askerler tarafından kamikaze drone akınları için DJI ve gibisi küçük İHA’ların kullanımına başlandığı söylendi.

Alışılmış bu durumun akabinde Emre Akkaya ismi, pek çok kişi tarafından olumlu istikamette anılmaya başlayınca Twitter’da TT oldu. Yapılan paylaşımların bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: