Anasayfa / Alışveriş / Trump’tan toplumsal medya teşebbüsü: Truth Social

Trump’tan toplumsal medya teşebbüsü: Truth Social

ABD eski lideri Donald Trump, geçtiğimiz aylarda kendi toplumsal medya platformunu kuracağını açıklamıştı. Bugün duyuru yapan Trump, Truth Social isimli platformun birinci adımlarını attığını belirtti.

Taliban’ın Twitter’da faal olduğunu lakin en çok sevilen ABD eski liderinin susturulduğunu belirten Trump, bu olayın kabul edilemez olduğunu savundu. Toplumsal medya teşebbüsünü kurduklarını açıklayan Trump, Truth Social’ın daha adil bir platform olacağının altını çizdi.

Donald Trump: “Truth Social, 2022’de tüm kullanıcılara açıklacak.”

Trump Medya ve Teknoloji Kümesi, halka açık bir şirket olma teşebbüsünde olduklarını ve bunun için Digital World Acquisition Corp. ile birleşmeye gittiklerini açıkladı.

Donald Trump yaptığı açıklamada, “Truth Social’daki birinci Truth’u çok yakında paylaşacağım için heyecanlıyım TMTG(Trump Medya ve Teknoloji Grubu), herkesin sesini duyurma emeliyle kuruldu.” sözlerini kullandı.

Twitter, Facebook ve YouTube’dan 6 Ocak’ta yaşanan olaylar nedeniyle yasaklanan Trump, toplumsal medya platformlarını tenkit yağmuruna tutmuştu. YouTube, şiddet riski azaldıktan sonra yasağın kaldıracağını belirtirken Facebook en erken 2023 yılında platforma tekrar geri dönebileceğini açıkladı. Twitter ise yasağın kalıcı olduğunun altını çizdi.

Kasım ayında Apple App Store’da yayınlanacak uygulama birinci olarak davet edilen kullanıcılar ile deneme sürecinden geçecek. Beta süreci 2022’nin birinci çeyreğinde bittikten sonra herkes uygulamaya kayıt olabilecek.

Buraya tıklayarak Truth Social web sitesini ziyaret edebilir, bekleme listesine isminizi ekleyebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: