Anasayfa / Alışveriş / Trump’ın toplumsal medyası: Truth Social kullanıma sunuldu

Trump’ın toplumsal medyası: Truth Social kullanıma sunuldu

Toplumsal medya platformları ile ortasında daima bir gerginlik olan ve ABD seçimlerinde yaşanan olaylar sonrasında Facebook ve Twitter tarafından hesapları kapatılan eski ABD lideri Donald Trump uzun müddettir kendi toplumsal medya uygulamasını piyasaya süreceğini lisana getiriyordu. Birkaç ertelemenin akabinde Truth Social uygulaması App Store’daki yerini aldı.

Truth Social birinci günden yanlışlara neden oldu!

Uygulamayı indiren kimi şahıslar, hesap oluşturmak için doğum tarihi, e-posta yahut telefon numarası girmeye çalıştığında yanılgı bildirisi ile karşı karşıya kaldı. Kimi kullanıcılar ise kayıt sürecini tamamladıktan sonra, bekleme listesine alındıklarına dair bir ihtar ile karşılaştı.

Twitter’a benzeyen Truth Social, muhafazakarların sansür telaşları nedeniyle akın ettiği Parler, Gettr ve Rumble üzere alternatif bir toplumsal medya uygulaması. Facebook ve Twitter, muhafazakar içeriği kasıtlı olarak bastırdıklarını uzun müddettir inkar ediyor. Şirketlerin nefret söylemi ve şiddeti teşvik etmeye karşı kuralları var fakat kullanıcılar bu siyasetlerin nasıl yorumladıkları konusunda tıpkı fikirde değil.

Eski bir Cumhuriyetçi Kongre üyesi olan TMTG CEO’su Devin Nunes, Fox News’e verdiği demeçte, şirketin uygulamayı Mart ayı sonuna kadar tam olarak çalışır hale getirme hedeflediğini söyledi.

Trump’ın hesapları neden kapatıldı?

6 Ocak 2021’de ABD Lideri Donald Trump’ın destekçileri, 2020 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinin sonuçlarını protesto etmek ve Trump’ın Lider Yardımcısı Mike Pence ve Kongre’nin lider seçilen Joe Biden’in zaferini reddetme talebini desteklemek için Washington, DC’de toplandı.

Trump destekçilerinin kongre binasını basması sonrasında, Trump’ın toplumsal medya hesapları olayların büyümesini engellemek gerekçesiyle kapatıldı.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: