Anasayfa / Alışveriş / Trump’ın toplumsal medyası Truth Social iOS’ta tepeye oturdu

Trump’ın toplumsal medyası Truth Social iOS’ta tepeye oturdu

ABD Başkanlığı periyodunda Twitter’daki açıklamaları ve en son 6 Ocak Capitol Olayları ile birlikte tartışma konusu haline gelen Donald Trump, bir müddettir kendi şirketinin desteklediği toplumsal medya platformunun reklamını yapıyordu. Truth Social iOS daha birinci günden App Store’da tepeye yerleşti.

Donald Trump’ın medya kümesi TMTG, Truth Social iOSuygulamasını yayınladı ve uygulama, Apple App Store’da fiyatsız indirmeler kategorisinde 1 numaralı sıraya oturmayı başardı. Lakin birçok kullanıcı, uygulamaya girememekten, giriş yapmayı başardığında ise hesabını doğrulayamamaktan şikayetçi.

Truth Social iOS kullanıcıları meselelerle boğuşuyor

TechCrunch tarafından paylaşılan rapora nazaran Trump’ın toplumsal medya uygulamasını indirdiğinizde, doğrulama e-postası almak için e-posta adresiniz ve doğum tarihiniz (18 yaşından büyük olup olmadığınız denetim edilir) isteniyor. Lakin sürecin her adımında kusur iletisi alınıyor ve doğrulama e-postası bir türlü gelmiyor.

TechCrunch, her ne kadar sıkıntılı olsa da, en nihayetinde bir doğrulama e-postası alabildiğini söyledi. Lakin bu sefer e-posta ilişkisi kusur iletisi vererek hesabı doğrulamayı imkansız hale getirdi.

Truth Social’a kaydolmak isteyen kimi kullanıcılar, 100.000’den fazla kişinin olduğu bekleme listelerine alındıklarını belirtirken, kimileri ise doğrulama e-postası almadıklarını yahut doğrulama adımını geçemediklerini bildirdi.

Eski ABD Lideri Trump, geçen yıl Capitol atağında hatalı bulunarak siyasetlerini ihlal ettiği gerekçesiyle Twitter, Facebook ve YouTube’dan çıkarılmıştı. Bu çıkarılma sonrasında ise kendi toplumsal medya platformunu oluşturmak isteyen Trump’ın medya kümesi TMTG, basın açıklamasında misyonlarının “medya konsorsiyumuna rakip yaratmak ve Big Tech şirketlerine karşı savaşmak” olduğunu söylemişti.

Truth Social iOS için gösterilen bu ilginin uzun periyodik olacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: