Anasayfa / Alışveriş / Trump’ın toplumsal medya teşebbüsüne 1 milyar dolarlık yatırım!

Trump’ın toplumsal medya teşebbüsüne 1 milyar dolarlık yatırım!

Eski ABD Lideri Donald Trump, 6 Ocak tarihindeki Capitol ayaklanmasından sonra toplumsal medyada kara listeye alındı. Başta Twitter olmak üzere pek çok platform, Trump’ı yasaklama kararı alarak bu mevzudaki hassasiyetlerini gösterdi. Ama tartışmalı eski başkanın öfkesi hala dinmedi.

Kendisini yasaklayan platformlardan intikam almak isteyen eski lider, Ekim ayında Trump Media & Technology Group için DWAC (Digital World Acquisition Corp.) ile muahede imzaladı. Bu paydaşlık sonucunda, Twitter ve öteki toplumsal ağların önüne geçecek yeni bir proje geliştirmek üzere kolları sıvadı. Truth Social isimli yeni bir iletileşme uygulaması için çalışmalara başladı. Trump’ın hayranlarından, kelam konusu projeye dayanak gecikmedi.

Donald Trump, toplumsal ağı için yatırımlarını büyütüyor

Financial Times’ın haberine nazaran Donald Trump’ın toplumsal medya kuruluşu, halka açılma planlarını sürdürürken kimliği meçhul yatırımcılardan 1 milyar dolar topladı. Trump Media ve Digital World şirketleri birleştirildikten sonra, ‘isimsiz bir yatırımcı grubundan’ parayı alacakları bildirildi.

2021 yılının birinci günlerinde, toplumsal medyada başlattığı ayaklanma ile büyük reaksiyon toplayan Donald Trump, hususa ait açıklama yaptı. Eski önder, 1 milyar doların, teknoloji dünyasında sansür ve siyasi ayrımcılığın sona ermesi gerektiğine dair değerli bir bildiri verdiğini lisana getirdi.

1 milyar dolarlık bu yatırım, Trump’ın yeni toplumsal ağı Truth Social için gelen tek dayanak değildi. Ayrıyeten DWAC, bu iştirake 293 milyon dolar ayırdı. İlerleyen süreçte hayata geçecek yeni teşebbüs, şimdiden Trump hayranları tarafından büyük beklenti yarattı. Ancak toplumun bir öteki kesiti, bu platformu bir tehdit ögesi olarak görüyor.

Pekala ya siz bu hususta neler düşünüyorsunuz? Donald Trump başkanlığında hayata geçecek yeni toplumsal ağ hakkında beklenti ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: