Anasayfa / Alışveriş / Trump bile kullanmıyor: Truth Social balonu patladı!

Trump bile kullanmıyor: Truth Social balonu patladı!

Eski ABD Lideri Donald Trump için birtakım “gerçekler” acı verici görünüyor. Donald Trump’ın kendi toplumsal medya platformu olan Truth Social, beklenen ilgiyi uyandırmadı. 22 Şubat’ta App Store’a sunulan uygulama, indirmelerde yüzde 93’lük düşüş yaşadı.

Donald Trump’ın Twitter’a alternatif olarak piyasaya sürdüğü toplumsal medyası Truth Social, inişli çıkışlı duyurusundan bu yana yeni kullanıcı sayısında büyük kayıplar görüyor. Birinci kademede yalnızca iOS kullanıcılarına sunulan toplumsal medya ağının, tesirini yitirdiği düşünülüyor.

Trump, kendi toplumsal medyasının başarısızlığına inanamadı

22 Şubat’ta duyurulan Truth Social, başından beri birçok yanılgıya sahip. Yüzlerce kullanıcı, yanılgı bildirimleri almak yahut uzun bekleme listelerine yönlendirilmek dahil olmak üzere platforma kaydolma konusunda sorun yaşadı.

Taşınabilir tahlil firması Sensor Tower datalarına nazaran, Truth Social iOS uygulamasının indirmeleri haftada 60.000’e kadar geriledi. Sensor Tower analisti Stephanie Chan’a nazaran, Truth Social indirmeleri lansman haftasına nazaran yüzde 93 oranında düştü.

Bugüne kadar toplamda 1,2 milyon indirilme sayısına ulaşan Truth Social, aslında Trump’ın bile etkin olarak kullandığı bir platform değil. Trump hesabından bugüne kadar yalnızca bir duyuru iletisi yayınlandı. Truthsocial.com ise açılış haftasında 6 milyon ziyaretçi kaydetmiş olsa da, bu sayının son haftalarda 2 milyonu bile bulmadığı bildirildi.

Lakin Truth Social’ın yeni kullanıcılar için bekleme listesine sahip olduğunu hatırlatalım. Yani platforma kaydolmak isteyen kullanıcıların bir mühlet beklemesi gerekiyor ve bu, uygulamanın indirilme sayılarında gecikme yaratıyor olabilir.

Tüm bu sonuçlar sonrasında eski liderin toplumsal medya atılımı başarısız olmuş üzere gözüküyor. Truth Social’ın ivme kazanamamasından giderek daha fazla hayal kırıklığına uğrayan Trump’ın, danışmanlarına “Kahretsin.. Neler oluyor” üzere sorular sorduğu sav edildi.

Trump ayrıyeten Mayıs 2021’de “Donald J. Trump’ın Masasından” isimli bir blog projesi başlattı. Lakin bir aydan az süren proje de kısa mühlet içerisinde iptal edildi.

Pekala ya siz Trump’ın toplumsal medyası Truth Social ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda yahut SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: