Anasayfa / Alışveriş / Tinder, müzik zevkinizi profilinize getiriyor!

Tinder, müzik zevkinizi profilinize getiriyor!

Z-Kuşağının alaka edinme yolları eskisinden biraz farklı. Son yıllarda toplumsal medya, insanların ‘arada sırada’ girdiği siteler olmaktan çıkıp ömrümüzde rol oynamaya başladı. Toplumsal medyanın bu derece hayatımıza girmesiyle Tinder üzere alakalar bulmaya yönelik uygulamalar da türedi. Çöpçatanlık uygulamaları ortasında en popüleri olan Tinder, yeni özelliği ile müzik zevki uyuşanları eşleştirecek.

Tinder, müzik zevkinize nazaran arama yapacak

Instagram biyografisine Spotify profil linkini koyanlardansanız artık sizin için işler biraz daha pratik. Şayet Tinder kullanıyorsanız ve eşleşeceğiniz kişinin müzik ruhunu da yakından tanımak istiyorsanız yeni özellik ile bu mümkün. Spotify ve Tinder iştirakiyle geliştirilen Music Mode özelliği sayesinde öteki kullanıcıların Spotify referans alınarak çıkarılmış müzik özetini görebileceksiniz. Bu özette eşleşmenizin en sevdiği kesimler ve sanatkarlar yer alıyor olacak.

Tinder, 2016 yılından beri buna emsal bir özelliği esasen sunuyor. ‘Keşfet‘ sekmesinde romantizm temalı müziklerin olduğu bir sayfayı görüntüleyebiliyordunuz. Lakin bir eşleşme ararken bu özellik, buluşacağınız kişinin müzik zevkini tanımanıza pek yardımcı olmuyor.

İstediğiniz kişinin müzik zevkini görmenizi sağlayacak bu özelliği kullanmak için Spotify profilinizi Tinder’a bağlamalısınız. Bu senkronizasyonu sağladıktan sonra eşleştiğiniz kişinin zımnilik ayarı müsaade veriyorsa müzik zevkini süzmeniz mümkün.

Şayet dinlediğinizin sizde kalmasını istiyorsanız müziklerinizi Tiner profilinizde sergilemek zorunda değilsiniz. Özelliği kullanıp kullanmamak sizin tercihinize bırakılmış. Müzik, hayatınızın kıymetli bir kısmını oluşturuyorsa ve sonraki partnerinizin sizinle emsal bir müzik kulağına sahip olmasını istiyorsanız bu özellik hayli işe yarayacak. Zati Tinder da bu özelliği duyururken ‘Tinder’a gelmiş en büyük özellik’ olarak bahsetti. Böylesine savlı bir çıkışla duyurulan Music Mode özelliğinin ne formlarda kullanıldığını ilerleyen vakitlerde göreceğiz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: