Anasayfa / Alışveriş / TikTok’un peşinden giden Instagram Reels’ın yeni özelliği tanıtıldı

TikTok’un peşinden giden Instagram Reels’ın yeni özelliği tanıtıldı

Meta, TikTok’un kısa biçimli görüntü formatına rakip olarak geliştirdiği Instagram Reels özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere içerik üreticileri Reels’a teşvik etmek emeliyle bir takviye fonu hazırlayan şirket, ayrıyeten Instagram Reels’ı Facebook uygulamasına ve WhatsApp’a taşımak için de çalışmalar yapıyor.

Son olarak Instagram, Reels kullanıcıları ortasındaki etkileşimi bir adım öteye taşıyacak ‘Reels Yanıtları’ fonksiyonunu kullanıma sundu. Bir müddettir test evresinde olan bu özellik sayesinde, görüntülerdeki yorumlara direkt Reels ile cevap verebiliyorsunuz.

Instagram Reels cevapları, TikTok’un kopyası

Reels’taki görüntülere yapılan yorumun altındaki ‘Yanıtla’ butonuna dokunduğunuzda, sol köşede mavi kamera simgesi (önceden burada profil fotoğrafı vardı) beliriyor. Sizi kelam konusu yoruma karşılık vermek üzere direkt Reels kısmına aktaran bu simgeye tıkladıktan sonra görüntüyü çekip akabinde takipçilerinizle paylaşabiliyorsunuz.

Instagram Reels karşılıkları, uygulamaya eklendi.

Ayrıyeten Instagram çektiğiniz Reels görüntüsüne, yanıtladığınız yorumu çıkartma olarak yerleştiriyor. Böylece takipçileriniz o görüntüyü hangi emelle paylaştığınızı anlayabiliyorken, yorumun sahibi de kendisine karşılık verdiğinizin farkına varmış oluyor.

Instagram, yeni özelliği resmi hesabından şöyle duyurdu:

İçerik üreticilerin Instagram’da yarattığı toplulukları seviyoruz. Bu nedenle, gaye kitlenizle etkileşime geçmenizi sağlayacak yeni bir özellik olan ‘Reels Görsel Yanıtları’nı kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Artık yorumları Reels ile yanıtlayabilirsiniz. Yorum bir çıkartma olarak açılacaktır.

Reels cevapları, Haziran ayında TikTok’a eklenen ‘videolu cevap’ özelliğinin birebir birebiri. TikTok’ta da bir görüntünün altındaki ‘Yanıtla’ seçeneğine tıkladığınızda sol köşede kamera simgesi bulunuyor. Bu simgeye dokunduğunuzdaysa kelam konusu yoruma görüntü çekerek cevap verebiliyorsunuz. Ayrıyeten yorum yeniden çıkartma olarak görüntünüze ekleniyor.

@tiktok

Want to reply to a comment with a görüntü? Now you can! Available now for all users!

♬ original sound – TikTok

TikTok akımına Twitter da kapıldı

TikTok usulü dikey olarak kaydırılabilir akış mantığından yalnızca Instagram Reels ilham almadı. Geçtiğimiz günlerde Twitter, üst kaydırarak görüntüler ve tweetler ortasında geçiş yapılabilen yeni Keşfet tecrübesini tanıttı. Kullanıcıların ilgi alanına nazaran özelleştirilecek olan ‘Sizin İçin’ kısmı şu anda Hindistan’da test ediliyor. Önümüzdeki günlerde kullanımının yaygınlaşması bekleniyor.

Pekala ya sizler toplumsal medya platformlarının TikTok’tan ilham almaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum alanına yazmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: