Anasayfa / Alışveriş / TikTok’tan yeni yaş düzenlemesi!

TikTok’tan yeni yaş düzenlemesi!

Tanınan toplumsal medya uygulaması olan TikTok, geçtiğimiz hafta fiyatlı abonelik sistemleri üzerinde çalıştığını açıkladı. Farklı bir güncelleme üzerine çalışan TikTok’tan 7’den 70’e herkesi ilgilendiren bir güncelleme geleceği açıklandı. İşte detayları…

TikTok, kullanıcılarının yaşını baz alarak içeriklerini düzenleyecek

TikTok, küçük yaştaki kullanıcıları için güvenlik tedbirlerini artırmaya yönelik çalışmalara başladı. 13 yaşında ve daha büyük olan bireyler platforma katılabiliyor. Fakat bundan bu türlü uygunsuz içeriklerden kullanıcılar yaş kümelerine nazaran korunacak.

Şirket, sinemalar ve oyunlar için zati kullanılan içerik derecelendirme standartlarının yola çıkarak yeni bir test sürümü üzerinde çalışıyor. TikTok’un Global Sorun Siyaseti Önderi Tracy Elizabeth, yaptığı açıklamada “İçerik olgunluğu ve tematik konfor bölgelerini dikkate alarak çalışıyoruz. Sistem büsbütün başlatıldığında, çok olgun temalar içerdiğini belirlediğimiz içerikler gençlerden kısıtlanabilir. Hatta kullanıcılar da kendi konfor alanlarını seçebileceklerini” dedi.

Şirket şuan itibariyle, şimdi inovasyon etabında olduklarını belirtti. Ailelerinde çocukları için bu tercihleri “Aile Eşleştirme” ayarı ile denetim edebilecekleri de vurgulandı. İçerik üreticileri de bundan bu türlü ürettikleri içeriklerin yetişkinlere mi yoksa genç kullanıcılara mı yönelik olduğunu belirtmek zorunda olacak.

TikTok’un son yayınladığı kurallara nazaran, kullanıcıları intihara, çok kalori sayımına ve sistemsiz beslenmeye teşvik eden içeriklerde kısıtlanacak. TikTok’un üzerinde çalıştığı bu kurallarla ilgili sizler ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: