Anasayfa / Alışveriş / TikTok’tan Avatar ve abonelik adımı!

TikTok’tan Avatar ve abonelik adımı!

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan TikTok, yeni özellikleri bünyesine katmaya devam ediyor. Kapanma periyodunda tıklanma sayılarında son derece artış olan uygulama rakiplerine de örnek oluyor.

Şu an için geliştirme süreci devam eden TikTok Avatar özelliğinin bir gibisi, geçtiğimiz günlerde Instagram‘a da gelmişti. Avatar’ın yanında birçok yenilik getirecek toplumsal medya platformu, kullanıcı etkileşimini artırmayı planlıyor. Pekala, bu özellikler neler? Daima birlikte göz atalım.

TikTok Avatar özelliği profillere hareket kazandıracak

Toplumsal medya uzmanı Matt Navarra, geçtiğimiz gün Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla TikTok’un yeni özellikler üzerinde çalıştığını belirtti. Ortalarında en çok dikkat çeken ise Avatar oldu. Avatar; en önemli Snapchat‘te Bitmoji, iOS‘ta ise Memoji ismiyle görmeye alışık olduğumuz sembollere benziyor.

TikTok herkesin bildiği üzere görsellik ve görüntülerle ön plana çıkan bir uygulama. Kullanıcılar kendilerine benzeyen Avatar‘ları tasarlayarak uygulamada yer edinecekler. Saç rengi, yüz formu, ağız yapısı ve daha fazla birçok seçeneği olan özelliğin ne vakit kullanılacağı şimdilik meçhul durumda.

TikTok, Anahtar Söz Filtreleme özelliği için kolları sıvadı

TikTok, öteki özelliklerinde de yeniden tanıdığımız ve kullanım kolaylığı sağlayacak yeni nitelikler üzerinde de çalışıyor. Bunlardan birincisi Anahtar Söz Filtreleme oldu. Twitter’da da yer alan bu özellik sayesinde kullanıcılar, anahtar sözleri filtreleyerek karşılarına çıkmasını istemedikleri görüntüleri belirleyebiliyor.

İkinci yeni özellik ise ‘Sesli Canlı Yayın‘ oldu. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, artık kamera açmayıp yalnızca ses ile canlı yayın yapabilecekler. Yüzünü göstermeden canlı yayın yapmak isteyen kullanıcılar için bu özellik hayli fonksiyonel olacak.

Instagram’ın az sayıda içerik oluşturucular ile fiyatlı abonelik testi başlattığını duyurmasının akabinde atak yapan TikTok, aboneler, öyküler ve canlı görüntüler da dahil olmak üzere takip ettikleri içerik oluşturucuların özel içeriğine erişmek için aylık bir fiyat ödeyecek. İçerik oluşturucunun belirleyeceği fiyata bağlı olarak aylık 0,99 ABD Doları ile 99.99 ABD Doları ortasında değişecek ve. kullanıcıya mor bir rozet verilecek.

Siz üzerinde çalışılan yeni TikTok özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? TikTok hesabınız var mı ve bu özellikleri kullanacak mısınız? Niyetlerinizi yorum yaparak bizlere aktarmayı unutmayın…


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.