Anasayfa / Alışveriş / TikTok, topluluk siyasetlerini genişletti!

TikTok, topluluk siyasetlerini genişletti!

TikTok, Salı günü güvenlik ve iyiliği teşvik etmeyi amaçladığını açıkladı. Bu noktada topluluk yönergelerinde birtakım değişikliğe gitti. Tanınan toplumsal medya uygulaması değişiklikler ortasında, intihar aldatmacaları üzere tehlikeli aksiyonlara daha katı bir yaklaşım getirdi.

Birinci olarak Kasım ayında bu tıp mevzularla alakalı politikayı ana sınırlarıyla açıklamıştı. Artık ise insanların bulmasını kolaylaştırmak için topluluk yönergeleri başka bir kategoride vurgulanıyor. Daha evvel bu kısım, TikTok’un intihar ve kendine ziyan verme siyasetlerinde yer alıyordu. Toplumsal medya uygulaması ek olarak, insanları riskli çevrimiçi zorluklar gördüğünde durmaya, düşünmeye ve karar vermeye teşvik eden görüntüler yayınladı.

TikTok, bayan düşmanlığının önüne geçmeyi amaçlıyor

TikTok, topluluk siyasetlerinde yapılan güncellemede yanlış isimlendirme, yanlış cinsiyet ve bayan düşmanlığını açıkça yasakladı. Yanlış isimlendirme, birinin kasıtlı olarak ya da olmayarak trans bir kişinin eski ismini o bireyin isteği olmadan kullanması oluyor. GLAAD, bunu trans kişinin gerçek otantik kimliğini baltalayan ve onları ayrımcılık hatta şiddet riskiyle karşı karşıya bırakabilecek bir mahremiyet istilası olarak isimlendirdi.

Toplumsal medya uygulaması, LGBTQ bireyleri dönüştürmeye çalışmak için terapi kullanıldığında, bilimsel olarak geçerliliği olmayan terapi uygulamasını destekleyen ya da teşvik eden içeriği yasaklıyor. Amerikan Tabipler Birliği ve Amerikan Psikoloji Derneği de dahil büyük tıbbi ve zihinsel sıhhat kuruluşları uygulamayı kınadı. Hatta birtakım kent ve eyaletlerde insanları bundan korumak için tasarlanmış yasalar bile var.

TikTok‘un İtimat ve Güvenlik Lideri Cormac Keenan mevzuyla alakalı bir blog yazısı paylaştı. Burada şu kelamlara yer verdi:

“Bu ideolojiler TikTok’ta uzun müddettir yasaklanmış olsa da, içerik oluşturuculardan ve sivil toplum kuruluşlarından Topluluk Kurallarımızda açık olmanın kıymetli olduğunu duyduk.”

TikTok İtimat ve Güvenlik Lideri Cormac Keenan

Güncellenen topluluk siyasetleri, TikTok‘un yeme bozukluklarını teşvik eden içerik yasağını da genişletti. Buna ek olarak uygulamanın güvenliğine ve bütünlüğüne odaklanan siyasetler da genişledi. Toplumsal medya uygulaması, kılavuz değişikliklerinin önümüzdeki birkaç hafta içinde uygulanacağını söyledi.

Sizler TikTok’un topluluk siyasetlerini genişletmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.