Anasayfa / Alışveriş / TikTok SoundOn: Sanatkarlar için büyük yenilik!

TikTok SoundOn: Sanatkarlar için büyük yenilik!

TikTok, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen bir toplumsal medya platformu olmasının yanında, birçok müzik ve müzikçinin tanınmasına, yükselmesine imkan sağladı. Artık ise müzikçilerin daha kolay tanınmasını sağlayacak bir adım attı.

Sanatkarların müziğini duyurmasına yardımcı olmak için kendi müzik pazarlama ve dağıtım platformu olan SoundOn’u duyuran TikTok, sanatkarların müziklerini birçok platforma yüklemesine imkan da sağlayacak.

SoundOn, sanatkarlardan telif fiyatı kesmeyecek

Yeni SoundOn platformu, sanatkarların daha kolay ünlenmesine yardımcı olacak. Şahısların müziklerini TikTok’a ve ana şirket ByteDance‘ın kendi müzik akış hizmeti Resso‘ya yükleyebileceği üzere ayrıyeten, Apple Music, Spotify, Pandora, Deezer ve Tencent’s Joox üzere öbür global akış platformlarına yüklemelerine de imkan tanıyor.

Üstelik bu hizmet için platform tarafından rastgele bir fiyat talep edilmeyip büsbütün fiyatsız olarak sağlanıyor. TikTok’un söylediğine nazaran SoundOn, Bytedance’ın sahip olduğu platformlarda ve TikTok’ta sınırsız olarak müzik içerik üreticilerine telif fiyatlarının yüzde 100’ünü ödeyecek. Brezilya, Endonezya ve Hindistan’da Resso ve ByteDance’ın görüntü düzenleyici uygulaması CapCut da buna dahil.

Öbür küresel akış hizmetlerinde ise birinci yıl ByteDance yüzde 100’ünü ödeyecekken, ikinci sene bu ödeme yüzde 90’a düşecek. Rakip platform DistroKid, sanatkarlardan ve plak şirketlerinden abonelik aslına dayalı bir fiyat keserken, içeriklerden elde ettikleri karın yüzde 100’ünü ödüyor. Öteki bir şirket TuneCore, müzik yahut albüm bazında fiyat alırken sanatkarlara akış gelirlerinin yüzde 100’ünü elde etme kelamı veriyor.

TikTok yaratıcıları, platformumuzun can damarıdır ve seslerin hit olmasının nedenidir. Platformumuz aracılığıyla müziklerinizi yayınladığınızda, grubumuz parçanızla görüntüler yapmak için çeşitli içerik oluşturucularını aktifleştirecek. Bu, hayran kitlenizi genişletmenize ve içerik oluşturucuların modülü olduğu yeni topluluklara erişmenize yardımcı olacak.

SoundOn

TikTok, müzik dağıtım alanında birinci kere atak yapmıyor. 2020 yılında şirket, TikTok’a entegre edilen birinci müzik dağıtım şirketi UnitedMasters ile bir mutabakat yapmıştı. Artık ise kullanıcılar, us.soundon.global ya da soundon.global adreslerinden kayıt olabilirler.

Sizler TikTok’un sanatkarlar için attığı bu adım hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: