Anasayfa / Alışveriş / TikTok, Rusya’ya son darbesini vurdu!

TikTok, Rusya’ya son darbesini vurdu!

Son günlerde teknoloji şirketleri, Rusya’ya karşı sayısız yaptırım uyguladı. Bu yaptırımların kimileri eser satışlarıyla ilgili, kimileri arabalarla ilgili ve kimileriyse toplumsal medyayla ilgili oldu. Daha evvel birtakım toplumsal medya şirketleri, Rusya için kimi kısıtlamalar getirmişti. Rusya halkının toplumsal medya kullanımına en büyük darbelerden biri TikTok tarafından geldi.

TikTok, Rusya için görüntü paylaşımını durduruyor

Rusya’da en çok kullanılan toplumsal medya servislerinden biri TikTok. Ülkede VK üzere servisler de çok tanınan olsa da TikTok’un hiç küçümsenemeyecek bir hacmi var. O denli ki vakit zaman Türkçe müziklerin Rusya’da ünlendiğini bile görüyoruz. Rus kullanıcılar belgisiz bir mühlet boyunca TikTok’ta görüntü çekemeyecekler. Platform artık Rusya’daki kullanıcıların görüntü paylaşmasını engelliyor. Bu kısıtlamanın ana nedeninin, palavra haberlerin yayılmasının önlenmesi olduğu söyleniyor.

TikTok’un resmi Twitter hesabında yapılan duyuru şu formda:

Rusya’nın yeni “sahte haber” yasası ışığında, bu yasanın güvenlikle ilgili sonuçlarını incelerken canlı yayınları ve yeni içeriği askıya almaktan öbür seçenek göremedik. Uygulama içi iletileşme hizmetimiz etkilenmeyecektir.

TikTok, Rusya paylaşımlarını durduruyor

Toplumsal medya şirketleri Rusya’ya karşı kısıtlamalar uygulasa da her mahzurun boyutu birebir olmadı. Twitter, Rus medyasının paylaşımlarına bir ikaz eklemekle yetinirken TikTok, ülkedeki yeni görüntü akışını durdurdu. İlerleyen günlerde öbür nasıl yaptırımlar olacağını birlikte göreceğiz.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: