Anasayfa / Alışveriş / TikTok olma yolunda adım atan son platform: Twitter

TikTok olma yolunda adım atan son platform: Twitter

Instagram, Facebook, Spotify üzere büyük şirketlerden sonra Twitter da TikTok akımına kapıldı. Geçtiğimiz günlerde Jack Dorsey’in istifası ile CEO değişikliğine giden toplumsal medya şirketi, trend topic olan tweetlerin yer aldığı Keşfet sekmesini yenilediğini duyurdu.

Twitter India hesabından yapılan açıklamada, yenilenen Keşfet’in Hindistan’da test edilmeye başlandığı tabir edildi. Keşfet’in eski sürümünde bulunan COVID-19, Haberler, Spor ve Cümbüş sekmeleri kaldırıldı. Daha pak ve sade bir görünüme sahip olan yeni arayüzde artık yalnızca “Trend” ve “Sizin İçin – For You” kısımları yer alıyor.

Twitter, Sizin İçin sayfasında tweetler ve görüntülere yer verecek

Toplumsal medya danışmanı Matt Navarra, yeni Keşfet’e erken erişim elde etti. Bir de ekran görüntüsü paylaşan Navarra, kullanıcıların tweetler ortasında dikey olarak gezinmesine imkan tanıyan TikTok gibisi “Sizin İçin” sekmesini görmemizi sağladı.

Keşfet butonuna dokunduğunuzda karşınıza direkt Twitter’ın “Sizin İçin” kısmı çıkıyor. Burada başka kullanıcıların paylaştığı kısa görüntüleri ve tweetleri görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıyeten tıpkı TikTok’ta olduğu üzere ekranı parmağınızla üst kaydırarak gönderiler ortasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Böylece tweet keşfetmeyi kullanıcılar için kolaylaştıran Twitter, içerik üreticilere de takipçilerine hitap etmenin yeni bir yolunu sunuyor. Şirket, yeni özelliği resmi hesabından şu sözlerle duyurdu:

Keşfet sekmeniz farklı mı görünüyor? Bu, en son testimizin bir modülü olduğunuz manasına gelmektedir. Heyecan verici, değil mi? En güzel içeriği keşfetmenize yardımcı olmak için Hindistan’da yeni bir tecrübe test ediyoruz.

Yenilenen Keşfet kısmı, Hindistan’da yaşayan ve Twitter’ı İngilizce lisanında kullananların erişimine açılmaya başlandı. Hudutlu sayıda kullanıcıyla test etmeye başladığını belirten toplumsal medya şirketi, “Sizin İçin” sekmesini küresele ne vakit açacağını ise söylemedi.

Twitter’ın yeni Keşfet sekmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanına yazmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: