Anasayfa / Alışveriş / TikTok, kullanıcılarına zorla ‘Hikayeler’ izlettirecek!

TikTok, kullanıcılarına zorla ‘Hikayeler’ izlettirecek!

Geçtiğimiz yıl Instagram gibisi ‘Hikayeler’ özelliğini tanıtan TikTok, bu alanda yaptığı ve çok konuşulacak yeni bir güncelleme ile karşımıza çıktı. 2021’de rekor üstüne rekor kıran şirket, rakiplerinden esinlenerek izlenmelerini artıracak yeni sistemini yayınladı. İşte ayrıntılar…

TikTok ‘Hikayeler’ özelliğinin kullanımını yaygınlaştıracak

Tanınan toplumsal medya uygulaması TikTok’a yeni gelen güncelleme ile birlikte, ‘Hikayeler’ artık “Sizin İçin” olan akışta yer alacak. Toplumsal medya danışmanı Matt Navara, tarafından bildirilen bu yeni bilhassa birlikte Keşfet kısmında gezerken bir öyküye denk geldiğinizde mavi bir etiketle karşınıza çıkacak.

Instagram ve Snapchat de olduğu üzere, TikTok öykülerdeki fotoğraf ve görüntüler 24 saat sonunda otomatik bir biçimde ortadan kayboluyor. Bir kaç ay evvel kullanıcılar yalnızca takip ettikleri hesapların kıssalarını görüntüleyebilirken, bir evvelki güncelleme ile herkese açık kıssalar tüm kullanıcılar tarafından izlenebiliyor.

TikTok’a yeni gelen güncelleme ile birlikte, artık öykü eklemek için “+” tuşuna basılacak. Yeni kıssa oluşturma modunun ise “Hızlı” olarak isimlendirilmesi ise şirketin isim konusuna şimdi emin olmadığını düşündürdü. Artık anasayfanızda aşağıya yanlışsız kaydırma yaparken mecburen storyleri de izleyeceksiniz.

TikTok fenomenlerinin yararı da dudak uçuklatıyor

Forbes tarafından yayınlanan listeye nazaran TikTok fenomenleri birçok şirketin CEO’sundan daha çok kazanıyor. Charlie D’Amelio ve kız kardeşi Dixie’nin yıllık toplam karı 27.5 milyon dolardan daha fazla. Bir öbür tanınan fenomen Addison Rae, 2021 yılında 8.5 milyon dolarlık elde ederek, Costco’nun CEO’sunu geri de bıraktı.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: