Anasayfa / Alışveriş / TikTok, ırkçılık tedbiri için düğmeye bastı

TikTok, ırkçılık tedbiri için düğmeye bastı

TikTok’ta ırkçılık ile çaba için yeni bir periyot başladı. TikTok antismitizmle gayret etmek için geliştirdiği yeni özelliklerini duyurdu.

Siber zorbalık ve ırkçılık, toplumsal medya platformlarının en büyük sıkıntılarından biri haline geldi. Eğlenceli içeriklerin yanı sıra bilgilendirici ve eğitici görüntülere da mesken sahipliği yapan TikTok, kullanıcıların bilinçlendirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

TikTok, antisemitizm ile gayret edecek

Perşembe günü gerçekleştirilen aktiflikte açıklama yapan şirket, “Antisemitizmin tüm biçimlerini kınıyoruz. Holokost inkarı yahut Yahudi topluluğuna yönelik öbür rastgele bir nefret söylemi de dahil olmak üzere, antisemitik içerikleri ve hesapları platformumuzdan kaldıracağız. Bunun için geliştirdiğimiz teknolojileri ve görevlendirdiğimiz moderasyon gruplarını devreye soktuk.” dedi.

Kullanıcıların UNESCO tarafından yönetilen ve Holokost için geliştirilen web sitesine yönlendiren bir afiş yayınlandı. Kullanıcılar, Holokost ile ilgili arama yaptıklarından arama sonuçlarının en üstünde afiş gözükecek.

TikTok, önümüzdeki aylarda Holokost ile ilgili etiketlerin kullanıldığı görüntülerin altına kalıcı banner ekleyeceğini duyurdu. Bu banner tıpkı vakitte kullanıcıları bilgilendirme emeli ile ilgili web sitesine yönlendirecek.

Popülerliği her geçen gün artan TikTok, geçtiğimiz haftalarda ABD’de okulların tatil olmasına sebep oldu. Toplamda 4 eyaleti kapsayan tedbirler ile 17 Aralık 2021’de okullar tatil oldu. Öteki bölgelerde de polis sayısını artıran hükümet, valilerin de olaya dahil olmasını sağladı.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: