Anasayfa / Alışveriş / TikTok, Instagram gibisi özelliğini geri getiriyor!

TikTok, Instagram gibisi özelliğini geri getiriyor!

TikTok bu yılın başlarında, içerik oluşturucularına Soru-Cevap özelliğini sundu. Bu seçenekle birlikte takipçilerinize çeşitli sorular yöneltebiliyorsunuz. Onlar da bunlara karşılık vererek sevdikleri üreticilerle bir toplumsal ortam kurabiliyor. Bu noktada Instagram‘ın soru kutuları ile ortaya koyduğu seçeneğe hayli benziyor.

TikTok özelliği bir müddet sonra yayından çekti. Artık ise daha fazla seçenekle tekrardan platforma dahil oldu. Toplumsal Medya Danışmanı Matt Navarra, özelliğin geri döndüğü haberini veren kişiydi. Lakin bu sefer şirket özelliği genişleterek sorularınıza istediğiniz şahısların karşılık vermesini sağlayan bir yenilik ekledi.

TikTok, Soru-Cevap özelliğini geliştirdi

Kullanıcılar artık Soru-Cevap özelliğini profillerinde görünür halde bulunup bulunmamasını değiştirebiliyor. Bunun yanı sıra o sorulara kimlerin yanıt verebileceğini de seçme imkanına sahip. TikTok‘un yine bünyesine eklediği özellikten bir imaj geldi. Baktığımızda kullanıcıların Soru-Cevap’ı takipçilerle, sizi takip eden arkadaşlarla ya da hiç kimseyle sınırlayabiliyor. Şayet özelliği devre dışı bırakırsanız da sorular ve yanıtlar öbürleri için profilinizde yer almıyor.

Üstteki görsellere baktığımızda, özelliğin Instagram’daki ‘Sorular’ çıkartmasına epey benzediğini görüyoruz. Bunun yanı sıra Soru-Cevap özelliğinin ayarlar kısmından saklılığının ayarlanabilmesi de içerik üreticileri için kıymetli bir kolaylık sağlayacaktır.

Yeni bir özellik de ufukta görünüyor

TikTok‘un geliştirdiği özellik bununla sonlu kalmadı. Artık ise toplumsal ağda soru sorabilmek için TikTok’a Sor isminde bir seçenek üzerinde çalışıyor. Bu bağlamda kullanıcılar tarafından gönderilen her bir soru liste halinde içerik üreticisinin karşısına çıkıyor.

TikTok, kullanıcıların görüntülerde başka bireyleri etiketlemelerine de imkan tanıyor. Böylelikle sizinle birlikte olan başka şahısları bir klipte göstermek daha kolay hale geliyor.

Sizler TikTok tarafından bir devir kaldırılan Soru-Cevap özelliği hakkında ne düşünüyordunuz? Şu an neler bekliyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: