Anasayfa / Alışveriş / TikTok görüntü müddetini uzatıyor: YouTube ile rekabet artıyor!

TikTok görüntü müddetini uzatıyor: YouTube ile rekabet artıyor!

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından TikTok, kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Çıktığı periyot 60 saniyelik görüntüler ile popülerleşen platform, geçtiğimiz aylarda yapılan yeni güncellemeyle birlikte azamî görüntü müddeti 3 dakikaya çıkarmıştı. Artık ise yeni bir karar lan TikTok, görüntü mühleti için önemli bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

TikTok, görüntü müddeti 10 dakika oluyor!

TikTok tarafından Techcrunch’a yapılan açıklamaya nazaran şirket, azamî görüntü müddetini 10 dakikaya çıkarmayı hedefliyor. TikTok, bu özelliği sayesinde kullanıcılarının daha uzun müddet görüntü izleyebilmesini sağlayacak. Bu birkaç aydır şirket tarafından denenen özellik kimi kullanıcılara sunulmaya başlandı.

TikTok tarafından yapılan açıklamada bu sayede içerik üreticilerinin takipçileriyle olan etkileşimlerinin artacağına dikkat çekildi. Bu sayede takipçiler içerik üreticilerden daha ayrıntılı bir biçimde bilgi alabilecek. Ayrıyeten TikTok, bu sayede içerik üreticilerin daha yaratıcı içerikleri platform üzerinden yayınlayacağını düşünüyor.

Bugüne kadar şirket görüntü müddetlerinde büyük değişiklikler gerçekleştirdi. Birinci başta şirket 15 saniyelik bir mühlet sunuyordu. Bu müddetin akabinde yeni güncellemelerle azamî görüntü mühleti 60 saniyeye çıkarıldı. Geçtiğimiz aylarda ise 1 dakikalık mühlet 3 dakikaya çıkarılmıştı. Bu durum, birtakım kullanıcıların aklında soru işaretine sebep oldu.

Bilhassa YouTube üzere platformlarda görüntüler genelde uzun oluyor ve bu uzun içeriklerden sıkılan şahıslar daha kısa müddette bilgi edinmek ve eğlenmek için TikTok üzere platformlara başvuruyor. Yeni bilhassa birlikte TikTok’un da YouTube üzere uzun görüntüler paylaşan platformlara benzeyebileceğini söylemek yanlış olmaz.

Pekala, sizin fikirleriniz neler? Sizce azamî görüntü mühleti 10 dakikaya kadar uzatılmalı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yahut SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: