Anasayfa / Alışveriş / TikTok, görüntü kitini üç platforma daha getiriyor!

TikTok, görüntü kitini üç platforma daha getiriyor!

TikTok, sırf taşınabilir platformda yer alan görüntü kiti takviyesini genişletiyor. Bu bağlamda artık ek olarak web, masaüstü ve konsollar için de geliyor. Artık bu platformlar üzerinden geliştiricilere yönelik görüntü kiti faal olarak kullanılabiliyor.

Şirket Clipchamp, Combo, Grabyo, Kapwing, Mobcrush ve LG U+ dahil TikTok ile entegre olacak birtakım üçüncü taraf uygulamasını tanıttı. Görüntü kiti üçüncü parti araçların ve uygulamaların toplumsal medya uygulamasıyla entegre olmasını sağlıyor. Bu noktada ‘TikTok’ta Paylaş’ seçeneğini içeriyor ve kendi görüntü düzenleme uygulamaları üzerinden platforma görüntü yüklenmesine imkan tanınıyor.

TikTok’ta Paylaş özelliğinin kapsama alanı genişledi

TikTok bu usulle görüntüleri paylaşma özelliğini genişletmiş oldu. Böylelikle artık içerik üreticileri kendi görüntü düzenleme programları üzerinden direkt platforma görüntü yükleyebiliyor. Birinci olarak 2019 yılında piyasaya sürülen TikTok’ta Paylaş, o vakitten bu yana Giriş Kiti ve Ses Kiti üzere yeni araçlar sunmak gayesiyle genişleyen TikTok’un geliştiriciler için düzenlediği programında tanıtılan birinci özellik olmuştu.

Özellik birçok uygulama bünyesine dahil oldu

TikTok’ta Paylaş şu anda Adobe Premiere Rush, Picsart, Enlight Videoleap, Momento GIF Maker ve birtakım uygulama üzerinde yer alıyor. Bu çeşit aplikasyonlar TikTok’un sunduğu görüntü düzenleme aracına nazaran daha kapsamlı bir tecrübe vadediyor. Bu yüzden çoklukla profesyonel içerik oluşturucuları tarafından tercih sebebi oluyor.

Adobe Premiere Rush

Masaüstü ve web araçlarını da bünyesine katan TikTok, artık istikametini daha profesyonel içerik oluşturucularına çevirmiş üzere duruyor. Bu noktada Combo uygulamasını desteklemesi içerik oluşturucularının daha pratik bir halde görüntü hazırlamasının önünü açıyor. Bu da akış hizmetlerindeki öne çıkan görüntülerin ve kliplerin birer TikTok görüntüsüne dönüşmesini sağlıyor.

Harika League Gaming‘e ilişkin olan Mobcrush, oyunculara ve canlı yayın açan şahıslara yönelik araçlar sunuyor. Kawping‘in görüntü düzenleyicisi ise yaratıcı takımlar için ortak çalışma alanları içeriyor. İşbirlikçi platform olan U2’de bu yıl içerisinde içerik oluşturucularının bir grupla görüntü storyboard’ları üzerinde çalışmasına imkan tanıyacak.

Sizler TikTok’un kapsama alanını genişlettiği TikTok’ta Paylaş özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: