Anasayfa / Alışveriş / TikTok, Bahşiş Kutusu özelliğini getiriyor

TikTok, Bahşiş Kutusu özelliğini getiriyor

Toplumsal medyada içerik üreticilerini desteklemek için yapılan geliştirmelere bir yenisi daha eklendi. TikTok, Bahşiş Kutusu ismini verdiği bir sistem üzerinde çalıştığını duyurdu. Aslında zaten birtakım kullanıcılar, bu hizmeti daha evvel canlı yayın platformlarından Twitch üzerinde deneyimleme bahtı bulmuştu. Sonraki periyotta de Twitter ve YouTube üzere platformlarda bu özelliği kendilerine entegre etti.

Şu an için sadece kimi içerik üreticileri tarafından kullanılabilen bu yeni özelliğin, TikTok‘un sunacağı güncellemelerle, ilerleyen günlerde evvel beta, akabinde kararlı sürümüyle birlikte kullanıcılarla paylaşılması bekleniyor. Pekala şirketin geliştirdiği Bahşiş Kutusu özelliği nasıl çalışacak?

TikTok Bahşiş Kutusu özelliği nasıl faal edilir?

TikTok‘un bu yeni özelliğini kullanmak isteyen içerik üreticilerinin en az 100 bin takipçiye sahip olması gerekiyor. Ayrıyeten platformun kurallarına uyması, yaş sınırlamasına takılmaması ve güzel davranışlarıyla örnek bir yayıncı olması gerekiyor. Akabinde uygulama üzerinden basitçe müracaat yapabilirsiniz. 1.3 milyon takipçiye sahip TikTok yayıncısı jera.bean, platform üzerinden bu özelliği keşfettiği ve müracaat yaptığı anı takipçileriyle paylaştı.

@jera.bean

TIKTOK NEWS AND UPDATES: new feature… TIPS ???? #tiktokfeature #tiktoknewfeatures #tiktoknewfeaturs #tiktokupdate #tiktokupdates202

♬ Better Days – NEIKED & Mae Muller & Polo G

Şimdi test sürecinde olan bu özelliği kullanan yayıncılar, genel sürümü yayınlanana kadar gelen bahşişlerin tamamını kesinti olmaksızın alabilecek. Emsal bir formda Twitter da bir bahşiş sistemine geçmiş ve hiç bir fiyat kesintisi yapmadan kullanıma sunmuştu.

Şirket tarafından bu yeni özelliğin kesin çıkış tarihine dair rastgele bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Fakat kullanıcıların beğenisini topladıktan sonra, geliştirme sürecinin büyük bir sürat kazanacağı söyleniyor. Yani çok yakın bir tarihte tüm kullanıcıların hizmetine sunulabilir. Lakin bahşişlerden kesinti yapılıp yapılmayacağı da şimdi muhakkak değil.

Natürel şu an için 100 bin takipçi sayısını geçen kullanıcılar, bu özelliği şimdi etkin edemiyor olsa bile, yeniden de platform üzerinden gelir elde edebilir ve sponsor firmalarla işbirliğine gidebilirler. Ayrıyeten açtıkları canlı yayınlar üzerinden bir çıkar sağlayabilecekleri üzere, şayet YouTube ve gibisi platformlarda hesapları varsa, takipçilerini oraya yönlendirerek farklı uygulamalar aracılığıyla da gelirlerini artırabilirler.

Siz TikTok‘un yeni getirmiş olduğu bu Bahşiş Kutusu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: