Anasayfa / Alışveriş / TikTok, azamî görüntü mühletini uzatıyor!

TikTok, azamî görüntü mühletini uzatıyor!

TikTok, dünyanın en büyük toplumsal medya platformları ortasında bulunuyor. Her gün milyonlarca insan platformda yeni hesaplar oluşturuyor ve birçok içerik üreticisinin görüntüsünü izliyor. Bu sayede platform, en tanınan uygulamalar ortasında yer alıyor.

Birinci başta TikTok, kullanıcıların azamî 60 saniyelik görüntüler çekmesine müsaade veriyordu. Geçtiğimiz aylarda yapılan yeni güncellemeyle birlikte azamî görüntü mühleti 3 dakikaya çıkarılmıştı. Artık ise şirket, çok daha büyük bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

TikTok, azamî görüntü mühletini 10 dakikaya çıkaracak!

TikTok tarafından Techcrunch’a yapılan açıklamaya nazaran şirket, azamî görüntü mühletini 10 dakikaya çıkarmayı hedefliyor. TikTok, bu özelliği sayesinde kullanıcılarının daha uzun müddet görüntü izleyebilmesini sağlayacak. Bu birkaç aydır şirket tarafından denenen özellik kimi kullanıcılara sunulmaya başlandı.

TikTok tarafından yapılan açıklamada bu sayede içerik üreticilerinin takipçileriyle olan etkileşimlerinin artacağına dikkat çekildi. Bu sayede takipçiler içerik üreticilerden daha ayrıntılı bir biçimde bilgi alabilecek. Ayrıyeten TikTok, bu sayede içerik üreticilerin daha yaratıcı içerikleri platform üzerinden yayınlayacağını düşünüyor.

Bugüne kadar şirket görüntü müddetlerinde büyük değişiklikler gerçekleştirdi. Birinci başta şirket 15 saniyelik bir müddet sunuyordu. Bu mühletin akabinde yeni güncellemelerle azamî görüntü mühleti 60 saniyeye çıkarıldı. Geçtiğimiz aylarda ise 1 dakikalık mühlet 3 dakikaya çıkarılmıştı. Bu durum, birtakım kullanıcıların aklında soru işaretine sebep oldu.

Bilhassa YouTube üzere platformlarda görüntüler genelde uzun oluyor ve bu uzun içeriklerden sıkılan şahıslar daha kısa müddette bilgi edinmek ve eğlenmek için TikTok üzere platformlara başvuruyor. Yeni bilhassa birlikte TikTok’un da YouTube üzere uzun görüntüler paylaşan platformlara benzeyebileceğini söylemek yanlış olmaz.

Pekala, sizin niyetleriniz neler? Sizce azamî görüntü müddeti 10 dakikaya kadar uzatılmalı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yahut SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Meta’da skandal: Instagram, taciz karşısında sessiz kalıyor!

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, Instagram kullanıcılarının bildirilerini bahis alan bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına nazaran Instagram ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: